Řidič zbořil hradbu rodinného domu, v krvi měl dvě promile alkoholu

Řidič pod vlivem alkoholu zdemoloval hradbu rodinného domu. Foto: Policie ČR

Hradbu rodinného domu v Nahošicích na Domažlicku zdemoloval v neděli ráno šestadvacetiletý řidič osobního vozidla tovární značky Subaru Impreza. Motorista přežil kolizi bez újmy na zdraví a zraněna nebyla naštěstí ani žádná další osoba. Přesto řidič skončil v péči lékařů. A to z důvodu odběru krve. Dechová zkouška bezprostředně po nehodě totiž prokázala, že řidič byl pod vlivem alkoholu.

Jen díky velikému štěstí nebyl nikdo zraněn. Foto: Policie ČR

„Motorista jedoucí ve směru od obce Milavče na obec Blížejov nepřizpůsobil rychlost jízdy zejména svým schopnostem a vlastnostem vozidla. Po projetí levotočivé zatáčky vjel na pravou krajnici a poté narazil do zděného plotu u domu. Řidič se na výzvu policistů podrobil dechové zkoušce. Odborné měření elektronickým přístrojem ukázalo pozitivní výsledek 2,01 promile alkoholu v krvi,“ uvedla k nehodě mluvčí policie Dagmar Brožová.

Policisté řidiče zajistili a převezli do lékařského zařízení, kde se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Na vozidle vznikla škoda ve výši 100 tisíc korun, na plotu byla škoda vyčíslena na 40 tisíc korun. Dopravní nehodu dále šetří policisté Dopravního inspektorátu v Domažlicích.