Při předjíždění poškodil osobní vozidlo. Na místě dopravní nehody ale nezůstal

Ilustrační foto

Prozatím neznámý řidič neodhadl při předjíždění boční odstup od vozidla VW Passat a došlo ke střetu. Místo toho, aby zastavil, od nehody ujel.

Policie České republiky hledá svědky dopravní nehody, která se stala 6. července 2019 v 14:05 hodin na silnici č. I/26 na 18, 134 kilometru v katastru obce Vejprnice, zhruba 500 metrů za obcí Sulkov směrem na Plzeň. „Na uvedeném místě dosud neznámý řidič s neznámým vozidlem jel ve směru jízdy od obce Sulkov směrem na Plzeň. Přibližně 500 metrů za obcí Sulkov předjížděl zprava přes odstavný pruh vozidlo tovární značky VW Passat registrační značky 6P9 7800. Blíže nezjištěný řidič neodhadl při tomto předjíždění boční odstup od vozidla VW Passat a došlo ke střetu pravé části vozidla VW Passat s levou částí blíže nezjištěného vozidla. Blíže nezjištěný řidič po tomto střetu nezastavil a z místa dopravní nehody ujel,“ uvedla policejní mluvčí Ivana Jelínková.

Řidič VW Passat se na místě na výzvu policistů podrobil dechové zkoušce s negativním výsledkem. Majitel vozu vyčíslil předběžnou škodu na 15 tisíc korun. „Dle předběžného šetření policisté zjistili, že by se zřejmě mělo jednat o vozidlo tovární značky Audi v provedení kombi, novější model. Z průběhu dopravní nehody je patrné, že toto vozidlo bude poškozené na levé části,“ dodala Jelínková.

Policisté proto žádají všechny občany, kteří by mohli podat jakékoliv informace k této dopravní nehodě, které by napomohly k jejímu řádnému prošetření a ustanovení viníka, aby neprodleně kontaktovali Policii ČR, Územní odbor Plzeň-venkov – dopravní inspektorát, tel.: 974 326 111. Informace mohou také podat na linku tísňového volání 158.