Řidič převrátil osobák plný prken, policistům pak tvrdil že alkohol požil až po nehodě

Auto se několikrát převrátilo přes střechu i s nákladem prken, které měl řidič uvnitř. Foto: Policie ČR

Několik kotrmelců udělal s osobním autem naloženým prkny motorista (61), který havaroval na silnici mezi obcemi Tisová a Staré Sedliště na Tachovsku. Při nehodě se řidič zranil. Navíc dopravní policisté při vyšetřování nehody zjistili, že v krvi motoristy koloval alkohol. On sám teď tvrdí, že se ho napil až po nehodě.

Foto: Policie ČR

Nehoda se stala, když jel řidič s vozem značky Ford Fiesta ve směru od Tisové. „Motorista uvedl, že jej mělo předjíždět neznámé osobní vozidlo, kterého se lekl, strhl řízení vpravo a vyjel mimo komunikaci, kde narazil čelně do nájezdu na pole. V důsledku toho se vozidlo několikrát přetočilo přes střechu a havarovalo. Řidič ve vozidle převážel několik nezajištěných dřevěných prken, které ho při havárii poranily,“ popsala nehodu mluvčí policie Dagmar Jiroušková.

Foto: Policie ČR

Po nehodě odešel řidič do místa svého bydliště, kde podle svého tvrzení požil několik piv a panáků tvrdého alkoholu. „Poté se vrátil na místo dopravní nehody, kam přijela následně i hlídka policistů, která s řidičem provedla dechovou zkoušku. Přístroj naměřil 1,67 a 1,82 promile alkoholu. Policisté na místo přivolali také záchrannou službu, která zraněného muže ošetřila a z místa převezla do nemocnice na další vyšetření,“ uvedla policejní mluvčí. Vzniklou škodu policisté odhadli na 30 tisíc korun. Nehodou se i nadále zabývají a čekají na výsledky lékařského vyšetření a provedeného odběru krve.