Řidič nezvládl řízení a převrátil kamion. Vůz ani řidič nesplňovali předepsaná nařízení

foto: HZS Plzeňského kraje

Ve středu dopoledne došlo na silnici č. II/183 v obci Kanice k dopravní nehodě. Šestatřicetiletý řidič nákladního vozidla MAN s návěsem jel ve směru na obec Hradiště. Při projíždění levotočivé zatáčky S vozidlem sjel za pravou krajnici do silničního příkopu, kde se vozidlo převrátilo na pravý bok.

Při dopravní nehodě utrpěl řidič lehké zranění a z místa dopravní nehody byl převezen do domažlické nemocnice, kde byl následně hospitalizován. Požití alkoholu bylo vyloučeno dechovou zkouškou. Řidič uvedl, že příčinou dopravní nehody byla technická závada na pravé straně návěsu, kdy následkem této závady se stalo vozidlo neovladatelné. Na nákladním vozidle vznikla škoda ve výši 300 tisíc korun, na návěsu byla škoda vyčíslena na 50 tisíc korun. Škoda na přepravovaném obilí byla vyčíslena na 100 tisíc korun, na poškozeném živém plotu 5 tisíc korun a na svršku silničního příkopu vznikla třítisícová škoda.

„Dopravní policisté při šetření dopravní nehody zjistili, že řidič užil k jízdě vozidlo, které nesplňovalo technické podmínky stanovené zvláštním právním předpisem. Na návěsu byly na jedné nápravě namontovány pneumatiky rozdílných značek a vzorku. Dále bylo zjištěno, že řidič užil při jízdě v záznamovém zařízení vozidla (tachografu) kartu řidiče, která byla vydána jiné osobě, a neměl při řízení u sebe průkaz profesní způsobilosti řidiče pro příslušnou skupinu řidičského oprávnění. Dopravní nehodu dále šetří policisté Dopravního inspektorátu v Domažlicích,“ řekla policejní tisková mluvčí Dagmar Brožová.