Řidič náklaďáku poničil autobusovou zastávku a ujel

ilustrační foto / plzen.cz

Poničená autobusová zastávka. To je výsledek manévrů zatím neznámého řidiče nákladní soupravy ve Vejprnicích. Policisté teď prosí o pomoc případné svědky.

Podle policejní mluvčí Michaely Raindlové se nehoda stala 24. září v 7:02 na silnici číslo 203 ve Vejprnicích.
„Neznámý řidič s nezjištěným nákladním vozidlem (nákladní soupravy – tahače tovární značky Mercedes bílé barvy a návěs nezjištěné tovární značky modré barvy) jel v obci Vejprnice směrem od obce Plzeň směrem na obec Tlučná. Na zastávce BUS před obecním úřadem Vejprnic otáčel s nezjištěným nákladním vozem zpět na obec Plzeň a to takovým způsobem, že nejprve najel do prostoru zastávky BUS vpravo v jeho směru jízdy a následně přejel vozovku a zastavil na protilehlé zastávce přední částí vozidla kolmo k této. Následně začal s nákladním vozidlem couvat a poté se opět rozjel vpřed, kdy zadní částí návěsu došlo ke střetu se zde situovaným přístřeškem zastávky BUS. Po této srážce řidič z místa odjel, aniž by celou věc oznámil Policii ČR,“ popsala policejní mluvčí.

Policisté proto žádají všechny občany, kteří by mohli podat jakékoliv informace k této dopravní nehodě, které by napomohly k jejímu řádnému prošetření a ustanovení viníka, aby neprodleně kontaktovali Policii ČR, Územní odbor Plzeň-venkov – dopravní inspektorát, tel.: 974 326 111. Informace mohou také podat na linku tísňového volání 158.