Řidič dodávky nezabrzdil na křižovatce, nalétl do vozu před ním

ilustrační foto: plzen.cz

Dvě osoby skončily v nemocnici po střetu dvou dodávek na křižovatce z hlavního tahu na Nepomuk na Seč u Blovic. Viník nehody přitom vůbec nebrzdil a narazil do vozu, který čekal na křižovatce na odbočení.

K nehodě u Blovic vyjížděly všechny záchranné složky dnes odpoledne. Podle našich informací čekala modrá dodávka VW Transporter na to, až bude moci odbočit. Několik vozů ji přitom pohodlně objelo zprava, protože tam je dostatek místa. Až z ničeho nic přijela další dodávka jedoucí ve směru od Plzně a do stojící dodávky zezadu narazila, přičemž řidič údajně vůbec nebrzdil. Za volantem modré dodávky seděla řidička ročník 1975, která utrpěla naštěstí jen lehčí zranění stejně, jako její spolujezdec ročník 1968. Oba byli následně transportování do nemocnice. Viník nehody vyvázl bez zranění, i přes naléhání záchranářů odmítal transport k ošetření. Alkohol u obou řidičů vyloučila provedená dechová zkouška.

První pomoc zraněným poskytl záchranář z Českých Budějovic, který jel náhodou kolem soukromým vozem. Shodou okolností navíc jeli okolo také dobrovolní hasiči, kteří se vraceli ze závodů.

Křižovatka, na níž se nehoda stala, je poměrně nebezpečná. Stalo se na ní již několik nehod, včetně jedné smrtelné. Chybí na ní totiž odbočovací pruh.