Richard Pokorný z Plzeňska má šanci stát se celostátním místopředsedou komunistů

Poté, co sociální demokraté z Plzeňského kraje ztratili po sjezdu zastoupení ve vrcholných funkcích, mají šanci získat vedoucí pozici v ústředním výkonném výboru komunisté. Celkem pět okresních konferencí totiž nominovalo na místopředsedu strany současného mluvčího krajských komunistů, vysokoškolského učitele Richarda Pokorného.

Richard Pokorný / foto: .ligsuniversity.cz

Osmatřicetiletý Pokorný přednáší ústavní právo na plzeňské právnické fakultě. Jeho cílem je vytvořit zcela nový program komunistické strany. „Pokud ho vytvoříme a začneme ho plnit, máme šanci uspět,“ prohlásil. „Začít musíme tam, kde končí program dalších politických stran,“ dodal. Prosazovat chce přímou demokracii a podporovat prý bude státní bytovou výstavbu.

Novým předsedou KSČM by komunisté z Plzeňska nejraději viděli současného místopředsedu Josefa Skálu. Vojtěch Filip, dosavadní šéf strany, velkou podporu v Plzeňském kraji nezískal.

Kdo bude stranu řídit dál, bude jasné už za týden po celostátním sjezdu v Nymburce, Může tam dojít i k velkému překvapení. V jiných regionech, mimo ten náš, má velkou podporu také europoslankyně Kateřina Konečná. Takže bude mít Vojtěch Filip minimálně dva vyzyvatele – Konečnou a Skálu – s poměrně velkou podporou okresních organizací.