Režisér Troška představil Plzeňanům svůj nový film Strašidla

foto: plzen.cz

Desítky filmových fanoušků přišly na setkání s hereckou a tvůrčí delegací k novému pohádkovému filmu Strašidla. Největšímu zájmu lidí se těšil Zdeněk Troška.

Bronislav Kotiš
Bronislav Kotiš

Strašidla vyprávějí o rodině hejkala Huga, která se nechce vystěhovat ze svého domu a je přinucena adaptovat se do běžného života obyčejných smrtelníků, kteří umí pěkně zkomplikovat život. Film má ambice vrátit se žánrově do světa fantazie a pobavit diváky příhodami nadpřirozených bytostí a pohádkovými příběhy. Komedie ze současnosti se chce navrátit ke klasickým trikovým filmům, jakými jsou takové trvalky jako Dívka na koštěti nebo Jak utopit doktora Mráčka. Film se točil například v Lítni na Berounsku a na uzavřeném zámku Líšno, dále na zámku v Lítni, v bývalém cukrovaru v lázních Toušeň, v kině v Řevnicích, řevnické ZUŠ a také v základní škole v Lítni.

Nelly , Aleš Háma a Matěj Hádek
Nelly Řehořová , Aleš Háma a Matěj Hádek

Do Plzně kromě režiséra Zdeňka Trošky přijeli i herci Aleš Háma, který v pohádce hraje policistu, dále Matěj Hádek, ten vytvořil postavu režiséra a nechyběl Bronislav Kotiš. Dlouholetý někdejší člen činohry Divadla J. K. Tyla dostal od Zdeňka Trošky roli hejkala Huga. „Pohádky mám hrozně rád, také si je sám často vymýšlím a vyprávím. Třeba, když jsme teď byli na chalupě a vypadl signál televize, tak jsem si vymyslel jednu o kadibudce… Často ty mé pohádky ani nejsou pro děti,“ řekl s úsměvem při autogramiádě.

Předpremiéry v multikině CineStar v obchodním centrum Olympia v Plzni – Černicích se zúčastnila i mladičká Nelly Řehořová, která v pohádce nejenže hraje, ale nazpívala i titulní píseň. Fronta na podpisy a na focení s oblíbenými hvězdami byla nekonečná a sál multikina CineStar při následné předpremiéře byl zaplněný nadšenými diváky. Film Strašidla má oficiální premiéru příští týden ve čtvrtek 18. srpna.

Další fotografie si prohlédněte zde.

Program multikina CineStar Plzeň