Renovované pendolino vyrazilo do světa

Na svou první pravidelnou cestu se dnes vydala první rekonstruovaná jednotka pendolino. Byla nasazena na prestižní spoj SC Pendolino Košičan z Prahy přes Olomouc a Ostravu do Košic. Se svými přibližně 700 kilometry se jedná o nejdelší spoj, který dnes jednotky pendolino obsluhují. Je to také nejrychlejší a nejkomfortnější denní spojení České republiky se severním a východním Slovenskem. Trasu mezi Prahou a Košicemi urazí za přibližně 7 a čtvrt hodiny.

1. třída

Nově zrekonstruovaná jednotka pendolino nabídne cestujícím větší pohodlí a lepší služby. Souprava má nové sedačky, v 1. třídě jsou potažené kůží. Cestující mají k dispozici také více elektrických zásuvek 230 V pro napájení své elektroniky, např. mobilních telefonů, tabletů a notebooků. Nově je možné tato zařízení dobíjet také prostřednictvím USB konektorů. Nejmenším cestujícím zpříjemní pobyt ve vlaku nově instalované dětské kino a informace o průběhu jízdy přinese nově instalovaný vizuální informační systém s LCD monitory.

2. třída

První modernizovaná souprava bude v provozu hlavně na spoji SC Pendolino Košičan mezi Prahou a Košicemi, hned na tuto modernizaci ale navazuje obnova dalších vlaků, které pak obslouží i další spoje mezi Františkovými Lázněmi, Chebem, Plzní, Prahou, Pardubicemi, Olomoucí a Ostravou.