Rekonstrukce dokončena. Plzeň má moderní knihkupectví s kavárnou

foto: M. Osvaldová

Moderní knihkupectví, kde si v klidu můžete vypít i kávu, se v úterý otevřelo v Plzni. Zbrusu novou prodejnu Luxor najdete v druhém patře obchodního centra Plaza.

foto: M. Osvaldová

Knihkupectví je bezbariérové a pohodlně se v něm můžou pohybovat i lidé na invalidním vozíku nebo lidé s dětmi v kočárku. Pouhou hodinu po otevření bylo knihkupectví o rozloze 650 metrů čtverečních, plné lidí a u pokladen se stály fronty. „Doufám a věřím, že tohle bude nejlepší knihkupectví široko daleko, protože je vlastně v novém designu, v novém prostředí, úplně všechno je tu zaměřeno na to, aby se tady zákazník cítil jako doma, protože knížky vlastně evokují to, že si má člověk připadat příjemně,“ uvedla vedoucí prodejny Věra Heidlerová.

Podle marketingového ředitele Luxoru Jakuba Steinera se jedná o nejnovější koncept knihkupectví, který aktuálně v republice je. „Máme tady koutek Knižního klubu, můžou si zde dát kávu, můžou tady posedět a s přáteli trávit čas, můžou sem přijít na pracovní schůzku, dostanou kávu a pak si třeba můžou koupit svůj oblíbený titul,“ uvedl Steiner.

Každý druhý den mohou zákazníci najít nejrůznější tituly se slevami. „Akční dny jsou vždy v pondělí, ve středu, v pátek a v neděli a jsou vždycky speciální tématické dny, kdy vlastně zákazník najde svůj oblíbený titul s 50% slevou. Máme chytré pondělí, zamilovanou středu, napínavý pátek a veselou neděli, to znamená, že když máte ráda thrillery, tak přijdete v pátek a v napínavým pátku najdete svůj oblíbený titul,“ doplnil Steiner.

Knihkupectví Luxor je otevřené každý den od 9 do 21 hodin.