Recyklojízda přijede také do Horažďovic

Město Horažďovice bude v úterý 19. června na Mírovém náměstí  již sedmnáctou zastávkou týmu Recyklojízda 2018, který se v průběhu měsíce června chystá projet Českou republiku, aby podpořil třídění a recyklaci baterií. Trasa tříčlenné skupinky nadšenců na elektrokolech vede od východu na západ, měří přes 800 kilometrů a součástí jsou zastávky ve 24 městech. Z Horažďovic cyklisté   budou pokračovat do Sušice.

Přineste  baterky a přijďte si pro krabičku ECOCHEESE – to je vzkaz horažďovickým občanům. Na setkání s týmem Recyklojízdy se lidé ve Horažďovicích mohou těšit   ve 13:30 hodin na Mírovém náměstí. Eva Gallatová, členka týmu Recyklojízdy a zástupkyně společnosti ECOBAT, už nyní vzkazuje: „Největší radost nám lidé ve městě udělají, když nám přinesou použité baterie. Na kolech je sice neodvezeme, ale rádi se pro ně po Recyklojízdě vrátíme.“ Pro příchozí budou mít cyklisté z Recyklojízdy připraveny krabičky ECOCHEESE na třídění baterií v domácnostech, které budou zdarma rozdávat.

Recyklojízda je otevřený projekt, a pokud si vedle sběru baterií chce někdo sportovně zdatný užít i společné zážitky, může se k týmu Recyklojízdy připojit a část nebo celou cestu s nimi zdolat na kole či elektrokole.