Recidivista najel autem na policistu a způsobil mu zranění

Ilustrační foto

Dopravního policistu úmyslně zranil svým jedoucím automobilem známý recidivista, který nikdy nevlastnil řidičský průkaz. Vysloužil si za to obvinění ze spáchání násilí proti úřední osobě a z maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. V současné době se obviněný nachází ve vazbě. Incident se stal v Kyjevské ulici na Slovanech v okamžiku, kdy tam policista řešil dopravní nehodu jiného automobilu.

Policista si všiml jedoucího nákladního vozidla tovární značky Fiat Ducato, které jelo po uvedené vozovce v protisměru a jehož řidič se tak dopustil přinejmenším přestupku. Policista s reflexní vestou s nápisem POLICIE, se vzhledem k okolnostem a možnému hrozícímu nebezpečí rozhodl přerušit řešení dopravní nehody a předepsaným způsobem zastavit řidiče nákladního vozidla.

„Řidič sice zpomalil svůj vůz, ale nezastavil. V okamžiku, kdy policista docházel k vozidlu, šlápnul na plyn a rozjel se proti policistovi. Ten musel v dané chvíli bleskově uskočit na stranu, ale střetu se již nestihl úplně vyhnout. Levé zadní kolo vozu policistovi přejelo prsty u nohou. Řidič pak z místa ujel. Policisté však ujíždějícího řidiče nedaleko místa dostihli a zadrželi,“ uvedla mluvčí policie Veronika Hokrová.

Následným vyšetřováním policisté zjistili, že zadrženým pachatelem není žádný nováček, ale protřelý pachatel, který nikdy nevlastnil žádné řidičské oprávnění. V minulosti se šestadvacetiletý muž ze severního Plzeňska několikrát potýkal se zákonem a byl za to pravomocně potrestán. Teď může ve vazební věznici očekávat, že se jeho trestní rejstřík zase o něco rozšíří.