Recept kapitána na ukončení série proher? Musíme fárat, říká Milan Gulaš

foto: HC Škoda Plzeň

Dal gól, ale příliš ho netěšil. Hokejisté Plzně počtvrté v řadě prohráli, tentokrát doma s Vítkovicemi 2:3 na nájezdy. Kapitán Milan Gulaš po zápase připouštěl, že je třeba začít od černé práce.

Čtyřikrát za sebou jste prohráli. Jaká je tedy teď situace Plzně?
Za svůj hokejový život už jsem toho dost zažil. Musíme začít od černé práce na ledě, ta nám pořád chybí, takový ten nepěkný hokej. My tohle musíme začít produkovat. Na krásu se nedá hrát, nelepí nám to. Pak se nám to začne otáčet. Ty zápasy, co jsme prohráli, byly jak přes kopírák. Všechny přestřílíme a nemáme body. Něco je špatně. Musíme začít fárat. To je největší problém.

Potěší aspoň to, že jste dal gól?
Potěšilo by mě to víc, kdybychom brali víc bodů. Uvědomuji si svoji úlohu v týmu, góly ode mě chybí.

Navíc jste neproměnil nájezd. Co jste v něm zamýšlel?
Nájezd byl absolutní paskvil, nesmysl. Měl jsem myšlenku, že pojedu něco podobného, jako když jsem dal gól v první třetině. Pak jsem ale zvolil něco jiného. Tenhle nájezd jsem nezvládl.

Opět jste dostali gól na konci třetiny..
Klasika, co na to mám říct. To je přesně ta smůla, co máme. Nebo ne smůla, za to si můžeme my sami. Byla to moje chyba, pak se nakupila další. Dostáváme góly v posledních vteřinách a to nás sráží. Na druhou stranu si musíme uvědomit, že je z čeho brát, od čeho začít, když ty týmy přebruslíme. Jsem strašně rád, že teď přijde extraligová pauza.

Nepřipouštíte si vlastní zodpovědnost až příliš?
Ne, už jsem měl větší krizovky. Není mi 20 let. Kdybychom ty zápasy zvládali a já nedával branky, tak by mě to bylo fuk. Ale teď přecijenom mám zodpovědnost za chod toho klubu, mrzí mě to.

Další šanci se chytnout naskýtá už v úterním zápase Ligy mistrů v Bolzanu..
Ligu mistrů beru hodně vysoko. Nikdy jsem nepostoupil. Je to pro nás dobrá situace v tom, že nejde o body. Můžeme hrát uvolněněji.