Reakce vedení hokejové Plzně: Trest akceptujeme, pokutu budeme vymáhat na divákovi

Hokejový klub HC Škoda Plzeň akceptuje udělené pokuty a trest, který mu vyměřila disciplinární komise na základě událostí z utkání s HC Oceláři Třinec z 3. března a nebude se proti nim odvolávat. Vedení o tom informovalo v zaslaném prohlášení.

„Diváka, který plastovou lahví zasáhl hlavního sudího Jana Hribika, se podařilo díky rychlému zásahu pořadatelské služby a za využití kamerového systému v Home Monitoring Aréně jednoznačně identifikovat. Klub proto bude vymáhat pokutu ve výši 120 000 Kč právě na tomto divákovi,“ uvedl klub v prohlášení.

Klub zároveň bez námitek přijímá i pokutu ve výši 50 000 Kč za porušení Herního řádu ELH ve věci prodávání nápojů v plechových obalech. Náprava byla zjednána okamžitě po utkání s Třincem a pro následující domácí duel s HC Energie Karlovy Vary byly všechny nápoje rozlévány do plastových kelímků.

„Vzhledem k trestu odehrání jednoho soutěžního utkání bez přítomnosti diváků s podmínečným odkladem na zkušební dobu do 30. 4. 2019 hokejový klub HC Škoda Plzeň znovu důrazně apeluje na své příznivce, aby při povzbuzování svého týmu nepoužívali vulgární výrazy, neuráželi hráče ani rozhodčí a nic nevhazovali na ledovou plochu nebo do jiného prostoru směrem k ledové ploše,“ informoval klub v tiskové zprávě.