Razie na ubytovnách budou v Rokycanech pokračovat

Nejenom v Plzni nebo ve Stříbře se potýkají s cizinci, kteří zejména do větších měst přijíždějí za prací. Ne vždy však zvládnou život v nových a neznámých podmínkách, a tak často nastupuje policie, ať už kriminální či cizinecká. Své zkušenosti již mají  i v Rokycanech, kde už také proběhla rozsáhlá policejní razie, která byla zaměřena na kontrolu cizinců ve městě.

„Policie zasahovala v tomto případě především v ubytovnách na místě bývalých kasáren, jedná se konkrétně o ulice Armádní a Dělostřelecká. Kromě vedení rokycanské policie bylo do akce zapojeno 25 příslušníků pořádkové, dopravní, cizinecké a kriminální policie. Na místě byl i policejní pes vycvičený na vyhledávání omamných a psychotropních látek. Policisté zkontrolovali 156 osob a bylo uděleno několik pokut,“ uvedla Mgr. Aneta Benešová z rokycanské radnice.

 Dva cizinci u sebe neměli potřebné dokumenty, další dvě pokuty byly uděleny za přestupky v dopravě a dvě pokuty byly za přechovávání omamných a psychotropních látek řešeny na úrovni přestupku. V souvislosti s přechováváním omamných a psychotropních látek bylo zahájeno jedno trestní řízení. Kontroly ubytoven budou pokračovat i v dalších měsících. Právě kvůli ubytovnám zavedlo město od dubna letošního roku tzv. ubytovací poplatek, aby zjistilo počet cizinců. Poplatek činí 5,- Kč za využité lůžko a den.