Radobyčice se dočkaly. K rodinným domům vede bezpečnější ulice

Takhle vypadala ulice před rekonstrukcí. foto: ÚMO 3

Prašná bez zpevněného povrchu, žádné chodníky a vymezení dopravního režimu. Tak nějak ještě v dubnu vypadala Chatová ulice v Radobyčicích. V ulici je přitom hodně rodinných domů a i proto plzeňský centrální obvod přistoupil k její celkové rekonstrukci.

Ulice je po rekonstrukci bezpečnější. Foto: ÚMO 3

„Účelem rekonstrukce bylo odstranění dopravních závad na komunikaci, vymezení dopravního režimu, provedení odvodnění a nahrazení dosluhujícího veřejného osvětlení novým,“ přibližuje záměr I. místostarosta obvodu Petr Baloun. Komunikace podle něj zajišťuje dopravní obsluhu přilehlé zástavby rodinných domů, a přestože se ulice jmenuje Chatová, tak se již od počátku devadesátých let minulého století jednalo o oblast určenou k trvalému bydlení. „Díky rekonstrukci je zde nyní doprava bezpečnější a celkově se zlepšilo životní prostředí všech obyvatel,“ dodal Baloun.

Chatová ulice byla revitalizována v délce téměř 440 metrů, od hrany napojení na Štefánikovu ulici až před křižovatku s Kruhovou ulicí. Výstavba zahrnula například i parkovací zálivy či zpomalovací pás, průběžně byly řešeny také konkrétní požadavky majitelů sousedních nemovitostí, jejichž většinu se podařilo uspokojit i díky osobní účasti I. místostarosty na vybraných kontrolních dnech stavby.

„Protože nedaleko dané lokality sám bydlím, tak některé požadavky jsem řešil například i při sobotní procházce se psy,“ dodává Petr Baloun.

Výše částky za samotnou realizaci stavby firmou činí 9 842 653 korun, po započtení nákladů na technický a autorský dozor a projektové dokumentace pak cena za dílo přesáhne hranici 10 milionů korun.

„Původní stav Chatové ulice byl již neúnosný, proto jsem velmi rád, že se místní obyvatelé dočkali této úpravy a ulice získala charakter městské komunikace – obytné zóny,“ doplnil David Procházka, starosta plzeňského centrálního obvodu.