Radnický dráček dnes o postup

Radnice u Rokycan

Druhým dnem pokračuje v Kulturním domě U Růže v Radnicích na Rokycansku už XXIII. oblastní přehlídka činoherních divadelních souborů hrajících pro děti pod názvem . Ocenění se navíc dostane i na herce či herečku na základě výsledku divácké ankety o nejlepší herecký výkon.

Dnešní program začíná prvním představením už v 10 hodin, kdy se představí divadelní soubor Hop Hop z Ostrova nad Ohří, který pod režijním vedením Ireny Konývkové uvede hru Útěk. Hodinu po poledni vystoupí Teátr Vaštar Nezdice na ŠuRadnický Dráček 2mavě hru

Bratří Grimmů v režii Hany Stonové Prančlové a Michala Stona pod názvem  Já si přeju… Na 15. hodinu je připraven divadelní soubor Máj Praha, který divákům nabídne hru  O perníkové chaloupce aneb jenom jako v režii Magdaleny Mikešové.

„Prvořadým cílem této výběrové přehlídky je zvýšit kvalitu inscenací pro dětského diváka a hledání kvalitních textů, stejně tak vyřadit z jeviště brakovou a neseriózní tvorbu. I proto má vyhlašovatel právo odmítnout přihlášky inscenací hrubě nekvalitní textové předlohy,“ sdělila tajemnice poroty  Hana Šiková.

Odborná porota, která dnes v podvečer vyhlásí nejlepší a postupující, zasedá ve složení Marie Caltová, Eva Kodešová a František Hromada.