Radnice podpoří koncert plzeňských kapel, uskuteční se v závěru festivalu Živá ulice

Po dlouhých debatách by mělo být jasno. Radní města Plzně souhlasili s poskytnutím dotace 190 tisíc korun na uspořádání velkého koncertu významných plzeňských interpretů. Koncert se uskuteční na závěr letního multižánrového festivalu Živá ulice v Plzni v neděli 23. srpna na náměstí Republiky.

Plzeňské kapely a hudebníci se na dvou pódiích představí od dopoledních hodin až do 22. hodiny večer. Poskytnutí finanční částky musí ještě schválit zastupitelé. „Chceme tímto podpořit tradiční plzeňské kapely v rámci projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015, plzeňská kultura má v projektu své místo. Vzhledem k tomu, že na koncert bude vstup zdarma, musí organizátor zajistit všechny prostředky na akci formou finančních příspěvků a dotací,“ uvedl primátor města Martin Zrzavecký. Na koncertu zahrají například Burma Jones, Odyssea, Katapult, Semtex, Extra Band Revival a další.

Dotaci na akci, která bude stát zhruba 900 tisíc korun, dostane její organizátor, společnost AV PRON. Ta osloví kapely, které svým významem přerostly plzeňský region a prezentují dobré jméno Plzně na celorepublikové úrovni, dosáhly na významná nadregionální hudební ocenění a prezentují vlastní autorskou tvorbu. Mezi jednotlivými skupinami se objeví na pódiu významní lidé, kteří jsou neodmyslitelně spojeni s městem Plzeň.

Společnost AV PRON je majitelem regionálního hudebního vydavatelství AVIK, které 25 let mapuje hudební scénu v Plzni a okolí. „Za dobu existence vydalo 390 titulů,“ uvedl jednatel společnosti Jiří Sláma. Od roku 2001 pořádá různé regionální hudební soutěže, přehlídky, koncerty i festivaly.