Radiožurnál: Prezident draží velikonoční předměty. Výtěžek půjde na snížení státního dluhu

ilustrační foto/hrad.cz

Snížit státní dluh má pomoci i dražba předmětů s velikonoční tematikou na Pražském hradě. Prezident Miloš Zeman na ni pozval ty, kdo přispěli do jeho fondu pro snížení státního dluhu, i případné nové dárce. Vstupné na dražbu je 1500 korun, vyvolávací cena předmětů deset tisíc korun. Výtěžek půjde na účet Zemanova fondu. Informoval o tom dnes Radiožurnál.

„Vím, že je to kapka v moři. Vím, že tím zadlužování samozřejmě nezastavíme. Ale je to symbol, je to gesto. A možná, že toto gesto budou následovat – a já v to pevně věřím – i jiní,“ popsal prezident důvody, které ho vedly k uspořádání dražby.  Co konkrétně ale návštěvníci budou dražit, mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček neprozradil.

„Jde o předměty, které jsou velmi úzce spojené s Velikonocemi a na jejich umělecké úpravě se podílela řada známých osobností včetně pana prezidenta,“ naznačil mluvčí.

[quote_box_center]Nadační fond Prezidenta republiky Ing. Miloše Zemana byl založen 31. 5. 2013. Na jeho účtu je 1,437 milionu korun. Asi polovinou přispěl sám Zeman, který měsíčně posílá třetinu svého platu – 60 000 Kč.[/quote_box_center]