Raději nahrávám, než střílím, přiznává Gulaš. Před play-off doufá v nejdelší vousy v životě

foto: HC Škoda Plzeň

Podruhé v řadě za sebou se stal nejproduktivnějším hráčem základní části extraligy, k tomu se navíc stal také jejím nejlepším střelcem. Milan Gulaš zažil z osobního pohledu výbornou část sezóny. Plzeňský kapitán teď doufá, že bude mít za pár týdnů nejdelší vousy, které kdy měl.

foto: HC Škoda Plzeň

Dva individuální úspěchy. Mohlo být lépe?
Samozřejmě jsem za to rád, vážím si toho hodně. Velký podíl má na tom tým, když by nám to neklapalo, tak jednotlivci nevyskočí. Táhli jsme za jeden provaz.

Možná zajímavé je, že už čtyřikrát titul nejlepšího střelce získal hráč Plzně..(2x Dominik Kubalík, loni Tomáš Mertl)
Asi shoda okolností. Kubalda je excelentní střelec a Mertlík měl loni skvělou sezónu. Že se to povedlo mně? Na střelce moc nekoukám.

Čeho si tedy vážíte víc?
Produktivity. Dřív jsem chtěl vždy dávat hodně gólů, ale asi jsem se změnil. Jsem raději, když nahrávám do prázdné brány. Střelce jsem vyhrál asi díky Honzovi Kovářovi, ten mi to servíruje. Není těžké pak skórovat.

Kdy jste začal přemýšlet, že ovládnete individuální statistiky?
Asi až když jsem se dostal na první flek. Nějak jsem na to nekoukal. Marek Kvapil od začátku sezóny odskočil o hodně bodů, takže to šlo mimo mě. Když už jsem se tam ale dostal, tak jsem to nechtěl pustit.

Po základní části jste skončili třetí. Ještě dvě kola před koncem jste přitom bojovali o Prezidentský pohár. Je tedy třetí místo zklamáním nebo úspěchem?
V průběhu sezóny jsme se pohybovali také kolem 10. místa a nakonec jsme ještě o pohár bojovali, takže z mého pohledu to není špatné. Utvrdili jsme se v tom, že máme vnitřní sílu.

První překážkou v play-off je Olomouc. Jaká byla vaše reakce, když se ukázalo, kdo je vaším soupeřem?
Žádná. (smích) Když chceme vyhrát, tak musíme porazit každého. Víme, kde mají silnou stránku. Očekávám urputný hokej, určitě se nebudou nikam cpát. Bude to založené na defenzivě.

Asi se dá čekat, že to bude i o trpělivosti a krocení emocí..
Emoce k tomu patří, hlavně v play-off. Myslím si, že jich bude dost. Ale nesmí se to přehánět, určitě nás Olomouc bude zkoušet vyprovokovat.

Při pohledu na spoluhráče je znát, že spousta z nich použila naposledy žiletky. Vy jste ale stále zarostlý..
Já už žiletku nepoužil dlouho. Naposledy jsem byl oholený snad ve Švédsku. Nedokážu si to představit, jsem úplně jiný člověk.

Za pár týdnů už by to mohl být solidní plnovous..
Tak já doufám, že to bude nejdelší vous, který budu mít.