Putovní hokejové muzeum slavné NHL dorazilo do Plzně

Martin Straka si vyzkoušel všechny stanoviště. foto: M. Osvaldová

Vyzkoušet si tvrdost střely, přesnost nebo prokázat svoji šikovnost s pukem. To všechno si mohli otestovat na náměstí Republiky v Plzni návštěvníci na akci NHL Fan Tour. Kromě toho byly k vidění také artefakty evropských hvězd zapůjčené přímo z Hokejové síně slávy v Torontu.

foto: M. Osvaldová

Na akci dorazila také početná skupina hokejistů Škody Plzeň. Fanoušci se mohli potkat s Matyášem Kantnerem, Lukášem Kaňákem, Petrem Kodýtkem a Jakubem Pourem, později se také mezi návštěvníky vmísil obránce Roman Vráblík. Vrcholem pak byla návštěva a autogramiáda tří hokejových osobností, mistrů světa, kteří si NHL zahráli Martina Straky, Tomáše Vlasáka a Jaroslava Špačka. Všichni si společně vyzkoušeli všechna stanoviště.

„Vyzkoušel jsem si, co neumím. Chtěl jsem dát gól a bohužel jsem žádný nedal. Trochu jsem se zesměšnil, protože Jarda Špaček byl lepší než já. To uslyším hodně dlouho,“ smál se generální manažer hokejové Plzně Martin Straka, který kvituje, že se do České republiky opět vrátil zápas NHL. „Je důležité, aby lidé věděli, o čem hokej je. A tohle je nejlepší hokej na světě, strašně se těším,“ dodal Straka.

Plzeň zároveň viděla evropský rekord v tvrdosti střelby. Nejprve ho vytvořil hokejbalista Dan, kterému měřič ukázal 160 kilometrů za hodinu. O chvíli později si ale stanoviště vyzkoušel také obránce hokejové Plzně Roman Vráblík, který se do puku opřel ještě o čtyři kilometry za hodinu rychleji.

Více fotek z akce najdete v naší fotogalerii.