Ptáme se politických lídrů: Jste pro vybudování aquaparku v Plzni?

ilustrační foto / plzen.cz

Jedna z palčivých a diskutovaných otázek současnosti je chybějící plzeňský aquapark. Co si o jeho případném vybudování myslí lídři některých politických stran a kandidáti na primátora města Plzně?

Martin Baxa (ODS): Já si myslím, že aquapark je příliš drahá záležitost na to, aby se financovala z rozpočtu města. ODS nabízí projekt vyčištění Borské přehrady, která oživí část města, která dosud oživena být nemohla a současně to bude pro Plzeňany zdarma.

Pavel Bosák (Piráti): Ano ale ne jako městskou investici, jako soukromou investici, které město vyjde nějak vstříc. My jsme spíš pro vybudování menších volnočasových koupališť se zábavnými prvky přímo v obytných čtvrtích jako například ve Skvrňanech.

Roman Zarzycký (ANO): Určitě ano, je to jedno z hlavních hesel, které i propagujeme v rámci kampaně. Myslím, že Plzeň si aquapark zaslouží, je to 4. největší město. Bazény slouží něčemu jinému než využití pro rodiny, takže určitě ano.

Martin Zrzavecký (ČSSD): Určitě ano. A důvod ten je, že taková vodní atrakce v Plzni zatím neexistuje, byť provozujeme několik městských bazénů, ale jistá forma takové volnočasové zábavy, si myslím, že je pro Plzeň důležitá.

Jana Levová (SPD): Akvapark je téma, předvolební téma v komunálních volbách pokaždé. Ještě nestojí. Spousta stran ho slíbila a už je to tady zase. Pro mě je to populismus největšího kalibru. Já osobně jsem pro, ale chci, abychom se zeptali občanů ve městě.