Ptáme se politických lídrů: Jste pro rozšíření Rady města Plzně?

foto: plzen.cz

Rada města Plzně má aktuálně devět členů. Rada byla zvolena na ustavujícím zasedání Zastupitelstva města Plzně dne 6. listopadu 2014. Měl by se tento počet navýšit?

Pavel Bosák(Piráti): Rozšíření se nebráním, bude-li to mít smysl. Jsem spíš pro takovou restrukturalizaci kompetencí v rámci rady, to znamená rozdělení určitých oborů, aby to dávalo lepší smysl.

Martin Zrzavecký(ČSSD): Já si myslím, že současný stav, tedy 9 členů rady je v pořádku. Ta agenda se zvládá bez jakýchkoliv problémů, takže nevidím důvod v tento okamžik pro navyšování počtu členů rady.

Roman Zarzycký(ANO): Určitě nebudeme nic rozšiřovat. My jsme zásadně proti navyšování a kumulaci funkcí. Určitě nebudeme chtít další politické placené funkce, takže jednoznačně proti.

Jana Levová(SPD): Chybí nám radní pro bezpečnost, to je nakonec vidět i na situaci v Plzni, jak vlastně situace s bezpečností v centru a v obytných částech Plzně vypadá. Takže já jsem pro, abychom měli radního pro bezpečnost.

Martin Baxa (ODS): To jak má být veliká rada města Plzně, je dáno zákonem a bude to samozřejmě záviset na volebních výsledcích. Rozhodně nejsem proto, aby se rozšiřoval počet členů Rady města Plzně.