Psí hrdina. Hektor našel ztraceného houbaře

Foto: Policie ČR

Policejní psovod a služební pes, kteří se úspěšně účastní různých kynologických soutěží, tentokrát bodovali při pátrací akci po ztraceném houbaři. Čtyřnohý stopař předvedl své kvality – ztraceného, promočeného a prochladlého houbaře našel.

Foto: Policie ČR

Služební pes Hektor s policejním psovodem podporučíkem Petrem Zifčákem, vrchním inspektorem Skupiny základních kynologických činností Tachov, mají za sebou další úspěch. Tentokrát ne v kynologické soutěži, ale přímo při výkonu služby, kdy se kvality čtyřnohého stopaře prezentované v absolvovaných soutěžích potvrdily i v reálné situaci. „Minulý týden ve středu se kolem 21. hodiny na linku tísňového volání 158 s žádostí o pomoc obrátil šestašedesátiletý muž. Ten operačnímu důstojníkovi uvedl, že šel v odpoledních hodinách do lesa na houby za obec Halže,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Do míst, kde se měl dotyčný houbař přibližně ztratit, byly vyslány celkem čtyři policejní hlídky a dva policejní psovodi se služebním psem. Jedněmi z  nich byli právě policejní psovod Petr Zifčák a jeho pes Hektor. „Policisté propátrávali les kolem Halže a Žďáru, kdy mobilní telefon seniora byl již nedostupný. Navíc pro nepříznivé povětrnostní podmínky nebylo možné do pátrací akce nasadit policejní vrtulník,“ popsala Jiroušková. Po necelých třech hodinách byl senior nalezen právě zmiňovanou dvojicí – Petrem Zifčákem a Hektorem. „Protože byl silný déšť, foukal vítr a bylo chladno, byl nalezený muž promočený a prochladlý, avšak bez zranění. Lékařské vyšetření nepožadoval, a tak se mohl vrátit do tepla svého domova,“ dodala mluvčí.