Prvomájové vyjížďce motorkářů příliš nepřálo počasí, i tak byl zájem velký

foto: V. Čermák

Už 18. ročník Prvomájové vyjížďky motorkářů z nádvoří pivovaru Plzeňského Prazdroje se tentokrát konal za nepříliš ideálního počasí. V evidenci u vjezdu do areálu plzeňského pivovaru ale i tak bylo zaznamenáno více než jeden tisíc motorek. Ještě výrazněji vyšší číslo by pak vyšlo započítáním všech spolujezdců, fanoušků motorek a dalších návštěvníků.

K vidění byly motorky nejrůznějších značek a kubatur, od těch světoznámých jakou jsou BMW, Suzuki, Kawasaki, Honda, ale třeba i jubilejní Harley Davidson, vyrobený v roce 2003 k stému výročí založení továrny. Rozhodně nelze opomenout Jawu 350 totalitního SNB, mopedy značky Stadion a další lahůdky, včetně trojkolek a čtyřkolek.

Motorkáři museli postupně parkovat po zaplnění hlavního nádvoří i na horních parkovištích směrem k pivovaru Gambrinus. Dlouhý konvoj byl rozdělený do dvou vln z důvodu minimálního omezení dopravy. Jelo se za plného provozu a pod dohledem Policie ČR. Byla i stanovena maximální rychlost, v obcích 30 – 40 km, mimo obce 50 km. Konvoj se dal do pohybu přesně v 11:30. Jelo se na trase Plzeň – Stříbro – Bor u Tachova – Tachov (letiště).

Nejmladším účastníkem byl vyhlášen Pavel Vrána ( 17 let), nejvzdálenějším pak Ladislav Řepík Z Horažďovic.

Více fotek najdete v naší galerii.