Prvním miminkem roku 2019 u Mulačů je Alois

ilustrační foto

V Mulačově nemocnici se za rok 2018 narodilo celkem 702 dětí. Šestistým miminkem  byla holčička Emma, narozená 16. listopadu 2018. První miminko v roce 2019 se v Mulačově  nemocnici narodilo 1. ledna 2019 v 9:30. Je to chlapeček z Plzně, jmenuje se Alois a váží 4130 gramů. Posledním miminkem loňského roku byl chlapeček Martínek. Narodil se 31. prosince 2018 ve 22:22.

Porodnici po kompletní rekonstrukci porodních sálů v roce 2018 stále více vyhledávají rodičky, které preferují její spíše rodinné prostředí, kvitují nové moderní prostory porodních sálů zajišťující více soukromí s pohodlným zázemím i pro doprovod rodičky a příjemným personálem.

Rok 2018 v porodnici u Mulačů:

Narozeno celkem 702 dětí (z toho 6x dvojčata). 351 chlapců, 351 dívek
Nejčastější jména chlapců: Jan, Jakub, Václav, Dominik
Nejčastější jména dívek: Anna, Ema-Emma, Eliška, Sofie
Neobvyklá jména chlapců: Willibald, Sami, Brandon, Braien, Brian, Dion, Frenk, Ivelin, Ianis, Montes
Neobvyklá jména dívek: Iara, Inna, Lina, Madlen, Mia, Mína, Malvína, Riva, Mavis, Narin, Ilish, Amy Rose
Nejmenší: dívka Štěpánka 1730 g, chlapec Vašík 1700 g
Nejtěžší: dívka Lucinka 5030 g, chlapec Petřík 4600 g

Mulačova nemocnice v prosinci 2018 také slavnostně uvedla do provozu novou lůžkovou část Gynekologicko-porodnického oddělení v rámci dokončené střešní nástavby nemocnice. ,,Nové pokoje slouží pacientkám Gynekologicko-porodnického oddělení naší nemocnice,” řekl Jaroslav Zimmermann, ředitel a jednatel Mulačovy nemocnice. ,,V rámci projektu zde vzniklo sedm nových pacientských pokojů s vlastním sociálním zázemím o celkové kapacitě až 13 lůžek a naše nemocnice tak reaguje na zvýšený počet prováděných operačních zákroků a rovněž na zvýšený zájem rodiček”, doplňuje Jaroslav Zimmermann. Nástavba byla zrealizována vlastním nákladem nemocnice v celkové výši 10 mil. Kč, v jejím rámci došlo rovněž i k významnému zlepšení požární bezpečnosti v celé nemocnici. Realizace trvala 6 měsíců a navazuje na dispoziční úpravy a modernizaci porodních sálů Mulačovy nemocnice, které proběhly v dubnu a květnu letošního roku.

V Mulačově nemocnici navíc zavedli i pravidelné setkání vedení porodnice s rodičkami, která jsou v očekávání a to každou první středu v měsíci, kde ochotně zodpoví budoucím rodičům veškeré dotazy a vše, co je zajímá o těhotenství, porodu i péči o novorozence. Tato setkání přispívají k větší informovanosti rodiček i jejich doprovodu před samotným porodem a ke klidnějšímu pocitu z jeho průběhu. Součástí setkání je také prohlídka nově zrekonstruovaných sálů a maminky o něj mají stále větší zájem. Další termín je již 16. ledna 2019. Od 8. ledna 2019 bude navíc nově v provozu novorozenecká poradna paní prim. MUDr. Evy Dortové. Náplní této poradny bude problematika novorozeneckého a kojeneckého věku, konzultace o psychomotorickém vývoji, event. indikace k vývojové péči. Více informací k těmto novinkám lze nalézt na webových i facebookových stránkách nemocnice.