První zvonění v Borském parku bylo schované pod deštníky. Zábava byla i přesto super

foto: V.Čermák

Deštníky a pláštěnky provázely tento rok tradiční oslavu První zvonění k zahájení školního roku v  pátek 1. září v Borském parku v Plzni. Odpolední show plná hudby, tance, divadla a soutěží začala za vydatného deště ve 13 hodin.

Akci pořádala ve spolupráci s Městským obvodem Plzeň 3 mediální společnost Euronova Group. Na zahájení byli přítomni starosta Městského obvodu Plzeň 3 Radislav Neubauer, místostarosta David Procházka, majitel mediální společnosti Euronova Group Radek Novák a výkonná ředitelka společnosti Daniela Štíchová.

Program uváděla moderátorka Barbora Škribová, která v náročných podmínkách zvládla svou úlohu znamenitě. Děti, ale i dospělé čekalo hned po zahájení divadelní představení oblíbené dvojice Jitule a Dadule. K vrcholům odpoledne patřilo vystoupení zpěváka  Sebastiana se skupinou, který je jednou z nejvýraznějších nových tváří na české hudební scéně. Singly Toulavá nebo Hvězdy se staly velkými hity. Po svém vystoupení měl Sebastian dlouhou autogramiádu. Jak nám řekl po koncertě, byli jako celá skupina překvapeni, kolik i v tak nepříznivém počasí přišlo lidí a jakou dokázali vytvořit krásnou atmosféru.

Součástí programu bylo i slavnostní předání šeku v hodnotě 40 tisíc, který převzala ředitelka Dětského domova Domino Naďa Erbová z rukou  starosty Městského obvodu Plzeň 3 Radislava Neubauera a místostarosty Davida Procházky.  Tyto peníze byly výtěžkem ze vstupného z akce Městského obvodu Plzeň 3 Nebe plné padáků. Zástupce mediální společnosti Euronova Group Tomáš Melč. pak předal dětem z dětského domova ve Stodě krásný dárek, školní potřeby k novému školnímu roku a soubor her.

Předvedla se taneční skupina Unique, pracující při Taneční škole Evy Vysloužilové Unique. Také Zdravotnická záchranná služba Plzeňského kraje představila výjezdové sanitní vozidlo. Zájemci a zejména děti se mohli zdokonalit v poskytování první pomoci. Martin Vobruba z plzeňské zoologické zahrady zase přinesl ukázat hada škrtiče a pozval přítomné na nejbližší akce.

Poslední částí programu pak bylo vystoupení známého a oblíbeného zpěváka  Jakuba Děkana, který má, jak se ukázalo, v Plzni rozhodně dost příznivců. Ale protože jeho příjezd se dost opozdil, starala se v chladném počasí o dobrou náladu již zmíněná Barbora Škríbová. Mezi amatéry přímo z davu, vystupujícími na jevišti, se objevila mimořádně zajímavá osobnost, jak se později ukázalo, student Pražské mezinárodní konzervatoře, herec Filip Solčány, který v poměrně dlouhém vystoupení, které mělo vyplnit čekání na známého zpěváka nakonec sklidil velký potlesk. Bylo to vystoupení v beat boxu, který skutečně skvěle ovládá.

Více fotografií si můžete prohlédnout zde.