První ztráta přišla na Bohemians. Fotbalisté Plzně vezou z Ďolíčku jen bod

foto: FCVP

Na neoblíbené půdě vydolovali svěřenci Pavla Vrby ve čtvrtém kole Fortuna:Ligy pouze bod za remízu 0:0. Jedná se tak o první ztrátu Viktorie v nové sezóně.

První příležitost zápasu měl po centru Kopice Radim Řezník, z těžkého úhlu přestřelil. V další šanci zakombinovalo duo ze středu pole Hrošovský – Kalvach a druhý zmiňovaný pořádně protáhl domácího gólmana, který jeho prudkou střelu vyrážel na roh. Mezitím měli obří šanci také klokani, sám skákající Jakub Podaný po rohovém kopu ale netrefil bránu hájící Alešem Hruškou. Aktivní fotbal z úvodu zápasu v dalším průběhu ustál, hrálo se hodně ve středu hřiště a oba týmy bojovaly o každý centimetr na hřišti. Jediné zajímavé akce přicházely ze začátku, a tak se po prvním poločase šlo do kabin za bezgólového stavu. Trenér Pavel Vrba měl navíc za sebou už jedno střídání, když hrací plochu musel opustit kvůli tržné ráně na hlavě Luděk Pernica.

Velmi vyrovnané utkání se přelilo na stranu Západočechů zejména v poslední dvacetiminutovce. Plzeňané tlačili svého soupeře a mohli několikrát rozhodnout, hlavičky Krmenčíka a Řezníka anebo střela Kopice se mezi tři tyče Valeše nevešly. Červenomodří tak poprvé v sezoně ztratili ligové body za bezbrankovou remízu v Ďolíčku.