První zatěžkávací zkoušku má za sebou nová Náplavka na Radbuze

Náplavka na Radbuze už má za sebou první koncerty. Foto: Richard Beneš

Na Náplavce na Radbuze to už v pátek odpoledne pořádně žilo. A to ještě před oficiálním slavnostním otevření tohoto nového prostoru, kterou bude Plzeňanům sloužit pro kulturní, gastronomické, ale i další akce. A samozřejmě bude také místem pro odpočinek. Cílem zahajovací akce byl multižánrový festival, který by na náplavku přilákal co nejširší pole návštěvníků. A to se už v pátek dařilo naplnit. Po návce se opravdu procházeli lidé všech věkových kategorií, od nejmenších, až po ty nejstarší a každý si mohl najít to svoje.

Foto: Richard Beneš

Páteční hudební program odstartovalo vystoupení Mikoláše Růžičky, který za doprovodu populární violoncellistky Terezie Kovalové představil novou ambientní desku klavírních skladeb s názvem Doma. Současně s tím mohli návštěvníci živě sledovat tvorbu street artových umělců z Plzně, kteří na pilířích mostu vytvářeli autorské graffiti. Vrcholem pátečního programu byl vedle swingového vystoupení Jana Smigmatora v Plzni velmi populární přednáškový formát PechaKucha Night.

Foto: Richard Beneš

V sobotu 14. září ožije náplavka v 10 hodin, kdy se uskuteční lekce jógy pod otevřeným nebem. Od 11 hodin začne Živá ulice pro děti, ve 13 hodin vystoupí místní blues-folková dvojice Kateřina Misíková a Jakub Kořínek. Od 15 hodin mohou Plzeňané zajít na koncert Tuten swing, na který v 16 hodin naváže oblíbená tančírna. Večerní program se odehraje na Velké scéně poblíž Štruncových sadů, v 19 hodin na ní vystoupí přední česká rapová skupina PSH (Peneři strýčka Homeboye) v čele s Vladimírem 518. Večer zakončí pražská rocková skupina BLACKSEA, se svou temnou kytarovou hudbou se publiku představí ve 21 hodin.

Foto: Richard Beneš

Neděle 15. září přiláká nejen milovníky jídla. Od 10 do 17 hodin na náplavce proběhne speciální Mini DEPO Street Food Market, oblíbený festival pouličního jídla, který jinak Plzeňané pravidelně navštěvují v DEPO2015. Kulturní program začne v 11 hodin hudebním vystoupením pro děti v podání dua Dubnička-Lahoda. Od 13 do 17 hodin bude probíhat představení lokálních buskerů, neboli pouličních hudebníků, a slam poetry. Ve stejný čas si návštěvníci budou moci potisknout speciální tašku s motivy náplavky ve stanu Sdílených dílen DEPO2015.

Foto: Richard Beneš

V 19 hodin zahraje Sorgenti Quintett, klasické dechové kvinteto ve složení flétna, hoboj, klarinet, lesní roh a fagot. Celé otevření náplavky zakončí projekce letošního dokumentu Heleny Třeštíkové a Jakuba Hejna „Forman vs. Forman“ o českém režisérovi Miloši Formanovi, kterou přinese Finále Plzeň.