První velké plavecké závody nové sezóny hostila Plzeň

Už 14. ročník Západočeského poháru uspořádal Plavecký klub Slavia VŠ Plzeň ve dnech 6. – 7. dubna v Městském bazénu na Slovanech. Tyto plavecké závody dávno přesáhly rámec kraje a jsou to vlastně první velké závody nové sezóny v České republice. Letošního ročníku se zúčastnilo 366 závodníků z 49 klubů z celé České republiky.

Duší závodů  a hlavním organizátorem byl  Tomáš Kotora, ředitel Městského bazénu Slovany  a předseda plaveckého klubu. Dále pak Jan Bažil, na jehož bedrech ležela informatika a ekonomika a celý tým lidí z vedeni bazénu i klubu, jakož i jeho členové klubu i aktivní závodníci.

Všechny discipliny se plavaly v rozplavbách přímo na čas. To ale neplatilo o hlavním závodě 200 m polohový závod, kam do finále postoupilo 10 nejrychlejších v každé kategorii. V hlavním závodě mezi muži byl nejlepší Eduard Trunečka(TJ Bižuterie Jablonec n/Nisou) a  mezi ženami Tereza Závadová(Klub plaveckých sportů Ostrava).

Další foto si prohlédněte zde.

Vůbec se ale neztratili domácí závodníci v dalších  kategoriích a soutěžích. Například  Martin Šimáček v kategorii mužů zvítězil ve čtyřech závodech(100 m VZ, 50 m VZ, 50m P a 200 m VZ), starší dorostenka Tereza Polcarová, česká rekordmanka na 1 500 m volný způsob zvítězila  třikrát(1 500 m, 800 m, VZ a v polohovém závodě na 200 m). Úžasní byli starší žáci. Tomáš Chocholatý, nejlepší sportovec kraje za rok 2017 v kategorii staršího žactva, byl šestkrát první a jednou druhý. Jan Hlaváč  byl pětkrát první a dvakrát druhý. Byla zaznamenána i řada dalších výborných umístění závodníků a závodnic z domácího klubu.