První v republice. Škoda Plzeň bude spolupracovat s Akademiky

Spoluzakladatel Akademiků Vilém Franěk a generální manažer HC Škoda Plzeň Martin Straka. Foto: M. Osvaldová

Další hranice v českém hokeji je prolomena. Profesionální tým HC Škoda Plzeň a univerzitní celek Akademiků Plzeň podepsali jako první v České republice společné memorandum o vzájemné spolupráci. 

foto: M. Osvaldová

Spolupráce obou klubů umožní sportovní realizaci hráčů, kteří po dovršení věku 18 let nenaleznou uplatnění v profesionálním hokeji v rámci struktur HC Plzeň, a to ve vazbě na absolvování vysokoškolského vzdělání a s neomezenou možností návratu hráčů do profesionálního hokeje a do struktur HC Plzeň.

„Jsme potěšeni, že jsme první extraligový tým, který tohle bude mít. Víte sami, že když se nám podaří z juniorky zabudovat do A-týmu jednoho, dva hráče, tak je to úspěch. Ti další mají možnost se vzdělávat, jít na vysokou školu a hrát za Akademiky,“ uvedl generální manažer HC Škoda Plzeň Martin Straka.

Podle marketingové manažerky HC Škoda Plzeň Lucie Mužíkové se klub bude aktivně podílet na rozvoji univerzitního hokeje. „Nebudeme bránit hráčům ani ostatním členům klubu v aktivní účasti u týmu Akademiků. Marketingově podpoříme Akademiky na klubových kanálech a v průběhu domácích utkáních. Akademickým týmem prošla neuvěřitelná řádka lidí, chtěli bychom je posunovat i k nám. Je to takový pomyslný výkop spolupráce. Věřím, že tyto body budou začátkem, a že to bude bobtnat,“ dodala Mužíková.

Podepsání memoranda považuje za velkou čest pro Akademiky i spoluzakladatel klubu Vilém Franěk. „Je to ocenění pro práci, kterou jsme do Akademiků vložili, a zároveň je to pro nás obrovský závazek,“ prohlásil Franěk. Akademici nově také budou na svých dresech nosit logo HC Škoda Plzeň, propagovat klub na svých informačních kanálech a pomáhat s organizací na akcích pořádaných klubem HC Škoda Plzeň.