První třetina rozhodla. Plzeň opět těsně prohrála

ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Hokejisté Škody Plzeň prohráli ve 20. kole extraligy na domácím ledě se Zlínem 1:2. Hosté rozhodli o své výhře v první třetině, kterou vyhráli 2:0. Ve druhé části jen korigoval Jaroslav Kracík.

Pro Plzeň nezačal zápas vůbec dobře. Už po 45 vteřinách šli hosté do vedení, když se trefil od modré obránce Kulda. Západočeši byli více na puku, jenže šancí měli pramálo. Ojedinělou spálil v 10. minutě Němec, který zamířil do tyče. O tři minuty později se opět odehrál souboj Kulda x Frodl, úspěšnější byl tentokrát brankář Plzně. V 19. minutě plzeňská obrana nechala zcela volného Ondráčka, toho nezištnou přihrávkou našel Kubiš a bylo to 0:2.

Západočeši se dočkali až ve 24. minutě. Stachova střela v přesilovce se odrazila od zadního mantinelu před branku, kde číhal Jaroslav Kracík. Plzeňský centr nezaváhal a poloprázdnou branku bez problémů trefil. V polovině třetiny přečkala Škodovka těžké okamžiky, když ubránila dvouminutovou přesilovku 5 na 3. Ve 33. minutě měli domácí smůlu, dělovka Jonese skončila pouze na tyči. V závěru třetiny podržel Plzeňany Frodl, když vychytal nájezd Kubiše.

Ve třetí části se hrálo téměř výhradně v obranném pásmu Zlína. Domácí tlačili, vytvářeli si šance, ale Sedláček odolával. Ve 45. minutě například netrefil branku osamocený Eberle, o chvíli později další velkou příležitost nevyužil Gulaš. V 55. minutě znovu zachránila Ševce tyč, tentokrát po střele Čerešňáka. V poslední minutě ještě hosté zkoušeli hru v power-play, k ničemu už se ovšem nedostali.