První prohra v Lize mistrů. Oslabená Škodovka nestačila na Zug

ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Hokejisté Škody Plzeň prohráli v pátém zápase Champions Hockey League na ledě švýcarského Zugu 2:5. Západočeši, kteří přijeli bez nejlepšího dua extraligy Milana Gulaše a Tomáše Mertla a jasné gólmanské jedničky Dominika Frodla, sice vedli v zápase po trefách Straky a Čerešňáka 2:0, domácí ale pěti góly výsledek otočili. Pro Škodovku se jedná o první prohru v letošním ročníku soutěže.

První šanci zápasu měl domácí Albrecht, na brankovišti ale tečoval těsně vedle levé tyče. Za indiány odpověděl dělovkou od modré Čerešňák v přesilové hře, Hollenstein puk lapil i přes clonu Kodýtka. Právě on za nedlouho poté našel z rohu na levém kruhu Budíka, jehož střelu protečoval do sítě Petr Straka. Po chvilce mohl vyrovnat dorážkou Bachofnerovy střely McIntyre, sudí ovšem přerušil hru. Vzápětí se Kolář vytáhl proti dělovce Diaze z pravého kruhu ke vzdálenější tyči. Strážce plzeňské svatyně, který v úvodní části kryl všech sedmnáct střel souepře, vytáhl ještě jeden parádní zákrok, když Hofmann mířil mezi ruku a tělo z vrcholu brankoviště po příhře Koinberga od zadního mantinelu.

Prostřední periodu načal Kovář, který se proháčkoval do přečíslení, které sám zakončoval, jenže ztroskotal na vyrážečce Koláře. Na druhé straně využil chyby McIntyreho Němec, sám před Hollensteinem zvolil kličku do bekhendu, ale nepřehodil nastavený beton. Poté stačilo Západočechům jedenáct vteřin přesilové hry, aby navýšili vedení. Mnoho prostoru se na levém kruhu otevřelo Peteru Čerešňákovi, jenž zamířil náramně do vzdálenějšího růžku. Jenže po sedmnácti sekundách rychle objel branku Linberg a zakončil pouze do betonů, dorážkou pak jeho dílo dokonal Erik Thorell. Navíc po chvilce i Zug bleskově využil početní výhodu. Martschini oslovil od levého mantinelu mezi kruhy Daria Simiona, jenž šikovně protečoval k pravé tyči. Vrátit vedení svým barvám mohl Němec dorážející na brankovišti po velké šanci Indráka, jenže poloprázdnou svatyni domácích minul. Nevyšlo zakončení ani Kantnerovi, jehož hůl našel před Hollensteinem Kolda, puk mířil nad. A tak přišel pro český tým trest. Hofmann se mezi obránci protáhl k levé tyči, u pravé viděl Lina Martschinia a obrat byl dokonán. Povedenou třetinu navíc domácí dokonali zásluhou stejného hráče, který vypálil z první po příhře Thorella z kruhu na kruh.

Aby toho nebylo málo, opět Martschini jako první zaúřadoval v poslední dvacetiminutovce, když se protáhl kolem dvou indiánů, z vrcholu pravého kruhu si ale nyní na Koláře nepřišel. Toho nepřekonal vzápětí ani Mcintyre, který dorážel ránu Schlumpfa. Dali o sobě vědět také Plzeňští. Kolda potáhl kotouč a předložil sjíždějícímu Pulpánovi. Šikovný obránce zkusil kličku do bekhendu, tu Hollenstein pokryl. A tak udeřilo opět na straně Zugu. Leuenberger našel z pravého rohu mezi kruhy sjíždějícího z druhé vlny Livia Langeneggera, který z první po ledě k levé tyči udal definitivní podobu výsledku. Němcovi totiž po chvilce tváří v tvář domácímu strážci svatyně při kličce do forhendu utekl touš, ve stejné pozici Moravčík neuspěl ranou mezi rameno a břevno. Když poté v závěru nevyšla ani povedená kombinace po ose Indrák – Pour a zakončující Kodýtek, odvážejí si Západočeši z Zugu domů první letošní porážku v Lize mistrů.

hcplzen.cz