První přípravný zápas Viktorii vyšel. Plzeň – Ústí nad Orlicí 6:0

ilustrační foto: FCVP

V sobotu zahájili přípravné období, dnes už fotbalisté Viktorie Plzeň odehráli první duel. V Luční ulici si poradili s třetiligovým Ústí nad Orlicí 6:0. Dvě branky Západočechů vstřelila posila Jean-David Beauguel, po jedné přidali Jakub Řezníček, Erik Pačinda, Ubong Ekpai a Patrik Hrošovský.

Domácí vstoupili do zápasu aktivně. Po centru Milana Petržely hlavičkoval vedle branky Pavel Šulc. Na druhé straně pak zahrozil Lukáš Smejkal, jehož střelu vyrazil Dominik Sváček, aby následně z protiútoku gólmana Krátkého pořádně provětral Jan Kovařík. Do vedení šli viktoriáni ve 30. minutě. Zprava poslal balon do vápna Marek Bakoš na Jakuba Řezníčka, který si jej zpracoval a levačkou poslal do sítě. Řezníček mohl přidat i druhou branku, jenomže po jeho průniku do gólové šance byl tentokráte brankář Jakub Krátký připraven. V závěru poločasu vystřelili Plzeňští ještě dvakrát. Nejprve pokus Kovaříka vyrazil gólman na rohový kop, ke konci pak ještě své štěstí téměř od rohového praporku vyzkoušel Erik Pačinda – a vyšlo to. Krásná branka slovenského ofenzivního univerzála znamenala poločasový stav 2:0.

Do druhého dějství poslal trenér Vrba odlišnou jedenáctku, a ta začala velice dobře. Po necelých osmi minutách nahrál Limberský na Ubonga Ekpaie, který si pas zpracoval a poté pěknou střelou dal na 3:0. Čtvrtý gól přidala nová posila Jean-David Beauguel. Vytáhlý Francouz se prosadil po přesném centru Milana Havla z pravé strany. V 65. minutě se pak pěknou střelou předvedl stoper Jiří Piroch, bohužel zamířila těsně vedle brankové konstrukce. Posléze už se ale červenomodří pátého gólu dočkali, přízemní střelou k tyči se o ni postaral Patrik Hrošovský. Domácí hře jasně dominovali a vytvářeli si další možnosti. Po pěkné akci sice Havla vychytal brankář Jakub Truhlář, poté už však nestačil na zakončení Beauguela po velmi dobrém centru Romana Hubníka – 6:0. Viktoria Plzeň tak na úvod zimní přípravy porazila třetiligové Ústí nad Orlicí.