První plzeňský obvod chystá rukodělný jarmark. Vystavit a prodávat může každý, kdo něco umí

Oblíbený Rukodělný jarmark se tentokrát se bude konat v předvánoční době, v sobotu 12. prosince od 8 do 16 hodin v Bolevecké sokolovně v Plzni. Pokud jste šikovní a chtěli byste zde předvést a prodávat své výrobky, zarezervujte si místo včas.

„Už předcházející jarmak ukázal, kolik šikovných lidí v našem okolí žije. Doufám, že přijdou znovu a přidají se k nim ještě další. Návštěvníci mají možnost prohlédnout a koupit si poctivě ručně dělané výrobky, například šperky, oděvy či potřeby do domácnosti, ale také vyměnit si mezi sebou zkušenosti, načerpat inspiraci, poradit se o výrobních postupech a podobně. „Jsem velmi ráda, že ruční výroba a tradiční řemesla jsou opět velice oceňována,“ říká místostarostka Městského obvodu Plzeň 1 Ivana Mádlová, která nad akcí převzala záštitu.

Na jarmarku nebudou chybět například ukázky tkaní na stavu, výroby vitráží nebo práce na hrnčířském kruhu, které nadchly návštěvníky prvního ročníku jarmarku, jenž se konal letos v dubnu. Zajištěno je i občerstvení. Vítaní jsou prodejci a výstavci s rukodělnými výrobky z různých koutů republiky.

Místo k prezentaci výrobků je nutné si předem rezervovat u pořádajícího spolku Kukačky na telefonu 723 921 421 nebo na e-mailu spolekkukackyzs@gmail.com.