První část rekonstrukce bazénu na Slovanech skončila. Radují se především děti

Náměstek primátora Roman Zarzycký (vpravo) přinesl plavecké škole dárek. Foto: M. Osvaldová

První část přestavby plaveckého bazénu je u svého konce. Za necelých 50 milionů korun nechalo město vybudovat nový dětský bazén, kromě toho byl přestavěn i objekt výměníku a kotelny. V  listopadu by měla rekonstrukce pokračovat výstavbou nových šaten a úpravou hlavního vstupu.

foto: M. Osvaldová

Nový bazén má rozměry 11×7,44 metrů, je hluboký 0,9 metru a jeho teplota je minimálně 33 stupňů v závislosti na tom, jak malé děti ho právě využívají. Zázemí bazénu, do nějž se vstupuje z venku po ocelových schodech, tvoří šatny a potřebné sociální zázemí. Součástí přestavby výměníku a kotelny na dětský bazén bylo vybudování nového stropu a jeho zasazení do stávajícího prostoru. Tím vznikl dvoupodlažní objekt. První nadpodlaží je určené pro technologii vytápění, vzduchotechniku a bazénovou technologii. Horní podlaží zahrnuje zázemí dětského bazénu a vlastní bazén. Bazénová hala nového dětského výukového bazénu je propojena se stávající halou s velkým bazénem.

foto: M. Osvaldová

Už v listopadu by pak měla začít druhá etapa rekonstrukce. „Jsme těsně před ukončením veřejné soutěže, maximálně do týdne bude vybrán zhotovitel. Jedná se o investici za necelých 70 milionů korun. Na místě původního dětského výukového bazénu vybudujeme nové šatny a upravíme vstupní halu s recepcí a zázemím plaveckého bazénu,“ uvedl náměstek primátora Roman Zarzycký.

Zatímco první etapa proběhla bez problémů a bez většího omezení pro návštěvníky, druhá část rekonstrukce už se provozu dotkne víc. „Bude se muset úplně změnit vchod do bazénu. Dojde ke stržení stávajícího schodiště od tramvaje, aby tam mohla jezdit technika, boční vchod u parkoviště se bude muset otočit, ve vstupní hale se postaví stěna tak, aby se stavba oddělila od veřejnosti. Zároveň se to musí vyřešit tak, aby nebyla zima, prach a hluk,“ vyjmenoval ředitel bazénu Tomáš Kotora. Když vše půjde podle představ, za 15 měsíců by mělo být vše hotovo.

Bazén na Slovanech nemusí být jediný, který se dočká rekonstrukce. Podle náměstka Zarzyckého jedná město s klubem Radbuza Plzeň o dalším osudu bazénu v Kozinově ulici. „Je hodně přežitý. Zvažujeme, zda objekt revitalizovat, nebo zda začít něco nového na jiném území. To zatím považuji za vhodnější variantu,“ dodal Zarzycký.