Prvňáčci dnes usedli do lavic. Na několika školách na ně čekalo překvapení!

Na hodinách sen ukázalo osm hodin ráno. To byla doba, kdy prvňáčci dnes poprvé usedli do svých lavic. Na některé kromě jejich třídních učitelek čekalo ještě další překvapení.

Do prvních tříd na Schwarcově základní škole zavítal samotný primátor Plzně Martin Baxa. |Ten dětem popřál ať se jim ve škole líbí a jako pozornost každému z nich rozdal vstupenku na francouzský kolotoč, který se na plzeňském náměstí roztočí již tento pátek. „Bylo velmi milé a příjemné, jak jsou děti v prvních třídách slušně vychované. Všechny do jednoho poděkovaly,“ pochvaloval si vítání prvňáčků samotný primátor.

Krásný dárek dostali všichni prvnáčci v prvním městském obvodě na začátku své školní docházky. Hned první den si ze školy odnesou Knížky o zvířatech od známé výtvarnice Dany Raunerové. Nakoupil jim je Úřad městského obvodu Plzeň 1. Starosta obvodu Miroslav Brabec je pak osobně předal těm nejmenším na 4. ZŠ.„Chceme podporovat děti ve čtení už od mala. Proto jsme nakoupili tyto knížky plné básniček o zvířatech a krásných ilustrací nejen pro prvňáčky, ale budou si jimi moci listovat i ostatní žáci ve všech našich základních a mateřských školách,“ podotkl starosta Miroslav Brabec.

Do 4. ZŠ zamířilo letos 80 prvňáčků. „Budeme mít tři první třídy. Máme pro ně přizpůsobené celé přízemí, jsou tam například nižší lavice a klid,“ uvedla ředitelka školy Jitka Melicharová. První den je podle jejích slov pro prvňáčky hodně specifický. „Vchází do třídy s rodiči a třeba i se zvířátky. Je to milé, rodinné a paní učitelky pro ně mají spoustu dárků. Další dni už bude učení. Nejprve se učí dvě hodiny, pak tři a teprve příští týden nastoupí na režim 4 vyučovacích hodin,“ popsala.