Průlom v kauze Čapí hnízdo: Reportéři Zvláštního vyšetřování vypátrali Babišova syna

ilustrační

Dlouhé dva roky o klíčové postavě, kterou syn Andreje Babiše v kauze Čapí hnízdo je, nikdo nevěděl. Reportérům pořadu Zvláštního vyšetřování se ho ale podařilo vypátrat a vyzpovídat.

Podle serveru seznamzpravy.cz, reportéři Zvláštního vyšetřování Sabina Slonková a Jiří Kubík Andreje Babiše mladšího našli v zahraničí a následně i vyzpovídali. „Pozitivně si pamatuji, že jsem něco s Čapím hnízdem podepisoval. Nevěděl jsem vůbec, co podepisuji,“ prohlásil prý Andrej Babiš mladší, který žije mimo území České republiky. Zajímavá jsou jeho slova především s ohledem na to, že obhajoba stíhaného premiéra Andreje Babiše v případu zneužití padesátimilionové dotace pro malé podnikatele stojí na tom, že Čapí hnízdo nepatřilo jemu a Agrofertu, ale jeho dětem.

V rozhovoru s reportéry pořadu Babiš mladší mluví i o tom, že po zahájení trestního stíhání jeho otec chtěl, aby zmizel, a on se tak nedobrovolně ocitl na Ruskem okupovaném Krymu. Zásadní roli podle něj sehráli manželé Protopopovi, kteří oba pracují pro jeho otce. Dita Protopopová je psychiatrička a poradkyně ministerstva zdravotnictví. Ta Babiše juniora léčila. Rus Petr Protopopov, který mimo jiné pracuje jako řidič pro Agrofert, byl podle Andreje Babiše mladšího tím člověkem, který jej převážel na Krym. „On zneužil toho, že můj otec chtěl, abych zmizel,“ říká po pořad Zvláštní vyšetřování Babišův syn.