Prudký déšť komplikoval dopravu v Plzni, hasiči měli téměř 40 výjezdů

Foto: Jaroslav Spěváček

Aktualizováno 21. 6. 8:45 K celkem 36 případům vyjížděli hasiči v Plzeňském kraji po silných deštích, které se po 20. hodině prohnaly Plzní a jejím okolím. Kvůli lagunám na silnicích nebylo možné projet některými úseky. Přerušen byl například provoz na lince 1 a 2.

Foto: Jaroslav Spěváček

„Čerpáme na několika místech zejména po Plzni. Nejčastěji se jedná o čerpání sklepů, výtahových šachet a lagun vytvořených na komunikaci vlivem ucpání kanalizace,“ potvrdil po 21. hodině mluvčí hasičů Petr Poncar s tím, že všechny výjezdy kromě jednoho byly přímo v Plzni.

Problémy měla také městská hromadná doprava. Provoz linky 1 a 2 musel být v lokalitě u Zvonu přerušen na více než hodinu. Od hlavního nádraží vozily cestující autobusy náhradní dopravy na Slovany a Světovar. Tramvaje jezdily pouze ze sadů Pětatřicátníků do Bolevce a do Skvrňan. Po 22. hodině se podařilo provoz obnovit.

A s následky silného deště se potýkali i motoristé. Například řidička luxusního vozu odbočovala z Rokycanské na Jateční třídu. Ve vodní laguně ale její auto uvízlo a už ho nedokázala nastartovat. Hasiči přijeli jezero odsát pomocí plovoucích čerpadel, motoristka mezitím čekala v automobilu. Podobná byla situace i na Borech v ulici 17. listopadu u Transfuzní stanice, i tam se několik vozů doslova utopilo.