Provoz MHD omezí běžci. Tramvaje přeruší provoz, autobusy najedou na objížďku

Škoda Fit půlmaraton plzen
Škoda Fit půlmaraton plzen

Se změnami v provozu MHD musí počítat v neděli 29. září cestující v Plzni. Kvůli závodu Škoda Fit Maraton bude krátkodobě přerušen provoz linek číslo 1 a 2, autobusy číslo 20, 33, 35 a 57 najedou na objížďky.

„Z důvodu konání závodu Škoda Fit maraton dojde dne 29. září v období mezi 10. a 14. hodinou k omezením v provozu MHD,“ upozorňují dopravní podniky. V rámci provozu tramvají linek číslo 1 a 2 může v průběhu začátku a konce závodu bude docházet ke krátkodobému zastavení provozu v oblasti náměstí Republiky a Anglického nábřeží. Stejně tak se může nárazově zastavit provoz trolejbusů v Borské ulici a na Anglickém nábřeží.

Autobusy linek, které zasahují do tratě, najedou na objížďky. Konkrétně se to týká linek číslo 20 a 33 kvůli uzavírce náměstí Republiky. „Linka číslo 20 bude ve směru od Bílé Hory vedena z Malické ul. na most gen. Pattona, dále do sadů Pětatřicátníků, na Klatovskou do Americké až k Mrakodrapu. Linka číslo 33 bude obousměrně odkloněna z rondelu na most gen. Pattona, dále do sadů Pětatřicátníků, na Klatovskou do Americké, na Anglické nábřeží a Kopeckého sadů,“ uvedly PMDP.

Spoje linek číslo 35 a 57 změní trasu kvůli uzavírce Kalikovy ulice. „Spoje obou linek pojedou obousměrně ze zastávky ´CAN Husova´ Tylovou ulicí, Vejprnickou, Křimickou, Chebskou do Křimic, dále Prvomájovou na Radčice, Zámecká, V Radčicích, s otočením v Radčicích ulicemi Jilmová, Na Mazinách, Kyjovu a poté s rozvětvením spojů linky číslo 35 vedených do Malesic a linky číslo 57 dále na Malesice. Spoje linky číslo 35 vedené do Křimic pojedou zpět do Křimic,“ dodaly podniky