Prokletý konec zápasu. Hokejisté Plzně budou odvracet mečbol

ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Hokejisté Škody Plzeň prohráli v pátém semifinále na ledě Třince 2:3. Ještě tři minuty před koncem přitom Západočeši vedli. Rozhodující gól inkasovali pouhých 20 vteřin před třetí sirénou. Šestý duel se odehraje v sobotu na plzeňském ledě.

Důležitý zápas začal šancí Chmielewského, který po příhře zpoza brány z ostrého úhlu nevyzrál na rameno Frodla. Zkoušel to také Husák od modré ihned po buly, muž s maskou Plzně tentokrát zakročil betonem. Modrobílí následně přestáli oslabení a naopak sami mohli udeřit při hře v pěti na obou stranách. První elitní formace rozpoutala kolotoč a zmatky kolem brankoviště Hrubce, ten nakonec i vleže s obránci situaci ustál. Po chvilce ale již nestačil na precizní ránu Davida Stacha z levého kruhu přesně do bližšího horního růžku. Jenže přesně po sedmdesáti vteřinách hry se dostal do úniku Tomáš Marcinko, naznačil tvrdou střelu, kotouč si potáhl a poté podél strážce plzeňské svatyně poslal černý nesmysl do sítě. Rychle mohl dokonat obrat v utkání Svačina, jenž tvrdě pálil po přejetí modré, v dobré šanci zamířil těsně mimo levé šibenice. Po buly zase tvrdě střílel dvakrát v rychlém sledu Galvinš, Frodl byl připraven. Oba celky tak o úvodní pauze měly k vítězství stejně daleko i blízko.

Prostření část načali Galvinš a Allen, pokusy obou borců ale skončily v lapačkách. Pak se trhli do úniku bratři Kovarčíkové, zakončující Ondřej ale příhru netrefil ideálně a puk skončil nad. Poté vložil Marcinko hůl do rány Doudery, Frodl i tak zvládl zakročit. Za Západočechy odpověděl Kovář, jehož jedovku Hrubec pouze vyrazil a dorážet tak mohl Pour, ani on ale skórem nepohnul. To se povedlo až Lukáši Pulpánovi, k němuž doputoval puk od levého mantinelu až na osu hřiště, odkud přišla hbitá střela k pravé tyči. Rychle se o vyrovnání pokusili Chmielewski s Růžičkou, Frodl odolal. Naopak zasahovat nemusel proti Adamskému, kterému zakončení z mezikruží z první nesedlo. Podobně jako Svačinovi v přesilové hře po křižné příhře. O druhé pauze tak vedení v rukou třímali modrobílí.

Poslední dvacetiminutovka načala náporem Ocelářů. Nejprve Galvinš ale našel po dobré práci Chmielewského pouze beton Frodla, Musil zase dorážkou zcela minul. Svačinova rána z ostrého úhlu pak skončila v moci muže s maskou indiánů. Poté zahrozili opět oba Kovarčíkové – Michal pálil zblízka nad, srovnání nepřinesla ani dorážka Ondřeje. Naopak potrestat mohl Slezany Pour, jehož vyslal do zakončení Gulaš a byla z toho pravá tyč. Oceláři následně přečkali přesilovou hru a byli to oni, kdo v závěru duelu vývoj utkání zcela otočili. Nejprve se zblízka u pravé tyče prosadil bekhendem Michal Kovarčík, aby dvacet vteřin před třetí sirénou definitivně mečbol přisoudil svým barvám Milan Doudera. Ten využil nenápadnou, ale o to více lépe schovanou, střelou práce Draveckého, který nejprve zavezl kotouč a poté oslovil svého parťáka na pravý kruh. Třinec tak otáčí vývoj semifinálové série na 3:2.