Projekt Tech Tower na Světovaru dostal zelenou od zastupitelů Plzně

Vizualizace Tech Tower

Vědeckotechnický park pro inovační firmy za 455 milionů korun by měl vzniknout rekonstrukcí dvou budov a souvisejících ploch v areálu Světovaru na Slovanech. Na projekt Tech Tower má město možnost získat dotaci ve výši až 50 procent. Zastupitelé Plzně schválili v pondělí podání žádosti o dotaci. Dále schválili blokaci finančních prostředků z vlastního fondu pro kofinancování. Peníze se uvolní pouze v případě schválení přijetí dotace.

„V areálu Světovaru chceme vybudovat rekonstrukcí dvou budov, které jsou v současnosti budovami typu brownfield, a přilehlých ploch zázemí vědeckotechnického parku Tech Tower. Ten bude poskytovat komplexní služby a prostory pro vybrané inovační firmy s vysokým potenciálem růstu a budou podporovány také začínající firmy a mladí podnikatelé,“ popsal cíl rekonstrukce technický náměstek Pavel Šindelář (ODS).

Hala bude sloužit i jako výstavní prostor

„Celý nový areál Tech Tower Světovar bude tvořit objekt bývalé vily, kde bude umístěno zázemí pro dětskou skupinu zdejších zaměstnanců i kancelářské prostory pro inkubované start-upy z Cukrovarské ulice 20, a bývalých ležáckých sklepů. Tam vzniknou kancelářské prostory, prototypové dílny, konferenční sál, zasedací místnosti, vodní testovací nádrž speciálních dronů do vody, včetně stravovacích prostor s kuchyňským zázemím. S tím souvisí vybudování kompletní infrastruktury, komunikací, parkoviště, zeleně, venkovního mobiliáře a trafostanice,“ popsal budoucí podobu Tech Toweru náměstek Šindelář.

V Tech Tower budou sídlit technologicky orientované inovativní firmy zabývající se vývojem dronů, umělé inteligence, robotiky, virtuální reality, vývoj HW, SW a speciálních 3D tisků. „Zaměstnancům těchto společností bude poskytnuto zázemí v podobě stravování, privátní dětské skupiny. Firmy získají zázemí s provozováním společných prostor pro pořádání odborných konferencí, veletrhů. Spolupráce bude navázána s univerzitami a dojde k navázání na coworkingové a inkubační centrum v současnosti sídlící v Cukrovarské 20,“ přiblížil budoucí aktivity Tech Toweru ředitel Správy informačních technologií města Plzně Luděk Šantora.

Tech Tower

V areálu Tech Toweru se naváže na aktivity Správy informačních technologií města Plzně v oblasti využití bezpilotních letadel, v oblastech participace na testování scénářů a vývoji aplikací. Předpoklad realizace projektu je od letošního roku do roku 2021.