Problémy v provozu MHD? Všechny se dozvíte z nové aplikace

foto: PMDP

PMDP představují novou mobilní aplikaci, která má cestujícím zjednodušit cestování hromadnou dopravou. Má být i pomocníkem v případech různých problémů v provozu.

Samozřejmostí nové aplikace je vyhledávání odjezdů ze zastávky a spojení, vše s aktuálními časy, tedy i se započítáním případného zpoždění. Pro pohodlné každodenní cestování lze ukládat zastávky do oblíbených či si vybrat z těch nejbližších. K dispozici jsou také oblíbené zastávkové jízdní řády, které jsou po prvním stažení dostupné i offline.

Aplikace například také upozorní na dopravní nehody nebo jiné události, u kterých hrozí delší zpoždění našich vozů. Aby vás tyto zprávy neobtěžovaly, můžete si nastavit zasílání upozornění jen pro vaše oblíbené linky. Dále se dozvíte i o všech plánovaných změnách v dopravě.

Hlavně pro ty, kteří nejezdí plzeňskou MHD každý den, je k dispozici interaktivní mapa. Na té je možné zobrazit trasy vybraných linek, či si vybrat libovolnou zastávku se seznamem projíždějících linek včetně časů jejich odjezdů.

Aplikace je dostupná zdarma pro operační systémy Android a iOS.