Pro Pomocné tlapky bude hrát i Čechomor!

Pomocné tlapky se zabývají chovem, předvýchovou a výcvikem asistenčních psů.

Organizace Pomocné tlapky, která ve Starém Plzenci na jižním Plzeňsku vychovává asistenční psy pro tělesně postižené a nevidomé, získá přes 120 tisíc korun na svoji činnosti. Rozhodli o tom klienti České spořitelny, kteří se zapojili do projektu Máme si co dát. V něm banka věnovala půl milionu korun na vybrané neziskové organizace.

Čechomor zahraje pro Pomocné tlapky

O tom, jaký příspěvek každý z vybraných charitativních projektů získá, rozhodovali právě klienti České spořitelny hlasováním. „Letos jsme posílali speciální, dobročinné novoročenky. Vyzvali jsme v nich naše klienty i partnery, aby sami rozhodli o tom, jakým způsobem půlmilionovou částku rozdělíme. Na výběr bylo šest prověřených neziskových organizací působících v různých částech naší země, s nimiž dlouhodobě spolupracujeme,“ říká Filip Hrubý, tiskový mluvčí České spořitelny, s tím, že hlas poslalo celkem 93 063 lidí.

„Práce dobrovolníků, kteří v  organizaci Pomocné tlapky vychovávají a cvičí psy a pak je zdarma předávají handicapovaným, zaujala čtvrtinu hlasujících. Přispět mohou lidé ale i sami v průběhu celého roku, a to prostřednictví dárcovské mobilní aplikace Melinda,“ uvedla Marta Vokurková.