Pro fanoušky úžasná skupina, pro mě nevím, smál se po losu trenér Plzně Pavel Vrba

foto: FC Viktoria Plzeň

Real Madrid, AS Řím a CSKA Moskva. Skupinu, která Plzeň při své třetí účasti čeká, označil trenér Pavel Vrba jako hodně podobnou dvěma předchozím. „Doufám, že i tentokrát nám vyjde postup do Evropské ligy,“ přeje si Vrba.

Jaké pocity ve vás vyvolává los?
Pro fanoušky je to úžasná skupina. Většina si přála Real Madrid, tak ho dostali. Z mého pohledu nevím, jestli to bude úžasné. Momentálně třikrát za sebou vyhráli Ligu mistrů a je to nejlepší mužstvo na světě. S AS Řím už má Plzeň nějaké zkušenosti z Evropské ligy, takže to pro hráče bude známé prostředí. CSKA znám zase já, hrají o tituly a mají mimořádné možnosti. Je to těžký soupeř. Na druhou stranu s nimi máme příjemnou zkušenost, tak doufám, že nám to nevrátí a postoupíme ze třetího místa.

Vy jste se netajil tím, že byste asi jako jediný chtěl Lokomotiv Moskva, tak máte tedy alespoň CSKA..
Nechal jsem si nějaké rubly, tak je aspoň utratím a nemusím měnit měnu. Lokomotiv jsem si přál proto, že to byl soupeř, s kterým se dá něco uhrát a vydělat nějaké peníze. Vzhledem k tomu losu ale každopádně přáním bude hrát na jaře Evropskou ligu.

Nemrzí vás trochu, že už v Realu není Ronaldo?
Vůbec nemrzí. Všichni víme, že to byl tahoun a mimořádná osobnost. Pro fanoušky by to bylo asi mimořádné, pokud by tedy přijel. Ale celkově, i když se teď na ten tým podíváte, tak to jsou top hráči. Je to jako kdyby do Plzně přijel nejlepší zpěvák na světě. Beru to tak, že zažijeme něco, co tady ještě nebylo. S Barcelonou jsme hráli v Praze a Real je podle mě možná i trochu výše, než byl Bayern.

Ligu mistrů si zahrajete potřetí. Jak vám tato skupina vyjde s porovnáním s těmi předchozími?
Je to vždy stejné. Vždy měly skupiny dvě top mužstva a pak hratelný třetí klub, jako byl Bate Borisov a CSKA Moskva. Dvakrát nám to na třetí místo vyšlo, tak doufám, že i tentokrát.

Jak jste vůbec los prožíval, byl jste v klidu a nechával to osudu?
Moc v klidu jsem nebyl. Dvě skupiny jsem si nepřál poté, co jsem viděl, jak jsou nalosované. Byly to C (Paris St. Germain, Neapol, Liverpool, CZ Bělehrad) a H (Juventus Turín, Manchester United, Valencie, Young Boys Bern). To jsem se trochu obával. Ale samozřejmě těžko budeme říkat, že je CSKA lehký soupeř.