Přívaly sněhu komplikují dopravu v Plzeňském kraji. Nevyjíždějte, radí policisté

foto: HZS PK

Aktualizováno 17:23 Sníh, který se od rána valí na celý Plzeňský kraj, komplikuje provoz na silnicích. Od rána se stalo už několik nehod, uzavřeno muselo být už několik silnic.

„Aktuálně na celém Plzeňsku hustě sněží. Žádáme řidiče,aby jezdili s maximální opatrností a vyjížděli jen ve velmi nutných případech,“ prohlásila policejní mluvčí Dana Ladmanová. Po 9. hodině byla uzavřena první silnice mezi Rejnštejnem a Srním na Klatovsku a komunikace II.třídy 183 u obce Šťáhlavy směr Lhůta. První z nich byla zprůjezdněna až 17:30. Naopak v 17. hodin byly nově uzavřeny komunikace od křižovatky ulic Gerská a Ke Krkavci směrem do Záluží a silnice číslo 1805 do obce Ledce.

Hasiči jen od půlnoci do 11 hodin zasahovali již v 70 případech popadných stromů. „Je to napříč krajem,“ potvrdil mluvčí hasičů Petr Poncar. V jednom případě šlo o pád stromu na vozidlo na Bílé Hoře, V Srbech zase najel vlak do stromu. Na Šumavě nedaleko Zelené Lhoty došlo k zablokování silnice autobusem.

Od ranních hodin se stalo na silnicích v kraji několik nehod, žádná naštěstí nebyla z kategorie vážnějších. Pouze u Mladotic na severním Plzeňsku se po havárii převrátilo auto a došlo tam i k lehčímu zranění. Další nehody se staly u Štáhlav na Plzeňsku nebo v Mochtíně na Klatovsku.