Příští týden teploty výrazně klesnou, dočkáme se i přeháněk

Kolísavý ráz teplot z uplynulých týdnů bude pokračovat i v nadcházejícím období. Zatímco v tomto týdnu může být až 26 stupňů, v tom dalším teploty výrazně klesnou.

V prvním předpovědním týdnu se očekává nezvykle teplé počasí. Ochlazení se dostaví ke konci týdne, kdy odpolední teploty klesnou místy až o 10 °C. Poté bude následovat o něco chladnější týden. !V prvních dvou květnových dekádách se bude udržovat počasí s teplotami odpovídajícími pro tuto roční dobu. Celkově by mělo být období od 22. dubna do 19. května s teplotami kolem dlouhodobého normálu,“ uvedl ČHMÚ.

Od poloviny března  panuje na našem území velmi suché počasí. „Za uplynulých 31 dnů na našem území spadlo v průměru jen kolem 6 mm srážek. Toto suché počasí by mělo v nadcházejícím týdnu skončit. Na začátku týdne se srážky budou objevovat jen ojediněle, v závěru týdne se už objeví na celém území a místy by mohly být i vydatnější,“ uvedli meteorologové s tím, že i v dalších předpovědních týdnech jsou očekávány četnější srážky s úhrny pohybujícími se nad normálem nebo kolem hodnot normálních pro toto roční období.