Přímo v baru Jekyll & Hyde na Americké třídě se v noci na úterý narodil chlapeček

AKTUALIZOVÁNO: Tři výjezdové skupiny záchranné služby vyjížděly po půlnoci do jednoho z barů v Americké ulici v Plzni k čerstvě porozenému dítěti. To se narodilo v noci na úterý přirozenou cestou. Novorozeného chlapce záchranáři transportovali přímo z baru v inkubátoru do fakultní nemocnice, zatímco jeho matku (28) odvezla záchranka do stejné nemocnice dalším vozem. O neobvyklém případu informoval Vítězslav Sladký ze záchranné služby.

Asi kolem jedné hodiny přišla do baru Jekyll & Hyde těhotná žena. „Na baru si u mě objednala fantu. Pak mi v klidu oznámila, že bude rodit. Bylo to dost divné. Měla v puse cigaretu, nelze vyloučit, že byla pod vlivem nějakých látek. A potom opravdu začala rodit,“ popsal noční neobvyklý zážitek barman Jiří Bureš. V baru se v tu dobu nacházela společnost asi šesti mladých žen, které tam slavily rozlučku se svobodou jedné z nich. Mezi nimi byly i dvě zdravotní sestřičky, které se rodičky okamžitě ujaly.

Barman Jiří Bureš zažil opravu neobvyklou službu

„Volal jsem hned záchranku. Tu ženu jsme položili na zem na deku a během minuty porodila. Bylo to neuvěřitelně rychlé. Nejdříve jsme si mysleli, že dítě není živé, ale pak začalo dýchat. Zabalili jsme ho do šátku a čekali na příjezd záchranářů. Ti se pak postarali o všechno ostatní, ženu i dítě odvezli do nemocnice. Byl to pro všechny obrovský zážitek. Bylo také velké štěstí, že na místě byly ty zdravotní sestřičky a že rodičce okamžitě pomohly. Po odjezdu záchranářů jsem se pak z toho zážitku všichni asi hodinu vzpamatovávali,“ řekl Jiří Bureš. Hodně práce dal i úklid následků porodu.

Podle informací záchranářů byl novorozenec v pořádku. A to i přesto, že jeho matka těsně před porodem stačila ještě sdělit, že rodit by správně měla až za dva měsíce. Chlapeček je podle informací mluvčí nemocnice Gabriely Levorové ve stabilizovaném stavu. V péči lékařů je i jeho matka.