Primátorský punč a cukroví ochutnaly v Plzni stovky lidí

foto: město Plzeň

Několika stovkám Plzeňanů i návštěvníků města v neděli odpoledne osobně popřál krásné svátky i úspěšný nový rok plný zdraví, pohody a štěstí plzeňský primátor Martin Baxa. K přání přidal i teplý nápoj a cukroví. Primátor lidem naléval punč i čaj a dával vanilkové rohlíčky. Z předvánočního setkání s občany chce udělat tradici.

„Je to hezká příležitost se potkat s Plzeňany, kteří přicházejí pro betlémské světlo a dát jim něco dobrého a teplého. Všichni moc příjemně reagují. Jsem rád, že se zastavují pro betlémské světlo u skautů, pro mě osobně to byla vždy důležitá součást Vánoc a jeden z jejích symbolů,“ řekl Martin Baxa. Z akce, kterou pracovně nazval Primátorský punč, chce do dalších let udělat tradici. Ve stanu během odpoledne promluvil s několika stovkami lidí, na začátku akce spolu s ním nápoj naléval také biskup plzeňský Tomáš Holub.

Návštěvníci mohou při vyzvednutí betlémského světla navštívit výstavu Betlémy, kterou připravilo město Plzeň a je ke zhlédnutí až do 6. ledna 2019 v mázhauzu plzeňské radnice.