Primátor s náměstkem pro dopravu nadělovali dárky organizacím z oblasti sociálních služeb

Primátor Martin Baxa přivezl dárky do Jitřenky. Foto: Plzen.eu

Spanilou jízdu po sedmi organizacích působících v sociálních službách na území Plzně podnikli ve středu 2. ledna primátor města Martin Baxa (ODS) a jeho náměstek pro oblast dopravy a životního prostředí Michal Vozobule (TOP 09). Ti poděkovali vedení a zaměstnancům organizací, popovídali si s klienty, seznámili se s poskytovanými službami a předali dárky v hodnotě pěti tisíc korun pro každé zařízení.

Město Plzeň už v rámci těchto návštěv věnovalo organizacím poskytujícím sociální služby dary v celkové výši 110 tisíc korun. První jízda se uskutečnila loni před vánocemi.

Primátor Martin Baxa navštívil stacionář Jitřenka v Doubravce, Domov sv. Jiří Městské charity Plzeň a Domovinku. „Návštěvy plzeňských sociálních zařízení jsou příležitostí poděkovat jménem města Plzně všem zaměstnancům, kteří toto náročné povolání vykonávají a na něž jsme patřičně hrdí,“ uvedl při návštěvě Jitřenky Martin Baxa. Město jako dar Jitřence zakoupilo vyřezávací strojek pro ergoterapii. Domov pro seniory sv. Jiří zase za poskytnuté finance nakoupí podklady pro obraz sv. Jiří s drakem, jenž se svými rozměry 2 x 2,5 metru bude dominantou tamní jídelny. Domovinka díky nové dělící stěně, zrcadlu a hodin zvelebí společné prostory zařízení.

Náměstek primátora Michal Vozobule naděloval v azylovém domu MáTa. Foto: Plzen.eu

„Při své první návštěvě sociálních zařízení jsem zavítal do Domova se zvláštním režimem Petrklíč, kam jsme jako dárek přivezli laminovačku, vysoušeč vlasů, tavné pistole a tempery. Azylový dům MáTa pro rodinu je zařízení poskytující přechodné ubytování dospělým a jejich dětem v nepříznivé situaci. Zde dostali děti dřevěný domek na zahradu. Dále jsem navštívil Domov sv. Aloise, kde si přáli odšťavňovače a Domovu se zvláštním režimem Sněženka jsme zakoupili terapeutickou panenku, hru Tactilo a molitanové míčky na míčkování,“ přiblížil svoji návštěvu plzeňských zařízení náměstek pro oblast dopravy a životního prostředí Michal Vozobule.

Náměstkyně primátora Eliška Bartáková (ANO) se seznámila už loni v prosinci s Dětským centrem Plzeň na Vinicích, kam od města přivezla dětem dárky. Dále navštívila Domov se zvláštním režimem Čtyřlístek Městského ústavu sociálních služeb v Plzni, zařízení Senior rezidence Terasy a Domov sv. Zdislavy, azylový dům Městské charity v Plzni.

V Jitřence měli z dárků velikou radost. Foto: Plzen.eu

Radní David Šlouf (ODS) předal jako dar Diecézní charitě Plzeň pračku pro účely humanitárního skladu. Ten si v areálu v Cukrovarské ulici prohlédl za doprovodu emeritního biskupa plzeňského Františka Radkovského i potravinovou banku a seznámil se s terénní krizovou službou, kterou charita zajišťuje. Dále si prohlédl i zařízení Městského ústavu sociálních služeb v Plzni Nováček pro osoby se zdravotním postižením, stejně tak navštívil i denní stacionář Človíček a charitní Domov sv. Františka.

Radní Martin Zrzavecký (ČSSD) navštívil zařízení Městské charity Plzeň – Domov sv. Zity. Tam předal seniorům dary, které si přáli. Zavítal i do Domova sv. Alžběty a také do zařízení v Železniční ulici Naděje. Z poskytnutých financí zakoupilo centrum vánoční dárky pro tamní děti. Poslední návštěvou bylo Salesiánské středisko mládeže – Vzducholoď.